Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok létrehozni saját...

Hogyan tudok létrehozni saját Command Line Interfacet, ami működik Windows 10 rendszeren a Windows CMD-vel is?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szörnyen furcsa kérdés, de van értelme még akkor is, hogyha elsőre nem úgy tűnik.

Szeretnék saját parancsokat létrehozni olyanokat, mint a gites vagy a nodejs-es parancsok, és ezeket futtatni windows-on command promptból. Arra már rájöttem, hogy ennek köze van a windows környezeti változókhoz, és talán a powershellhez is, de ez nem biztos.

Azért van erre szükségem, mert készítettem egy saját php/typescript frameworkot és hozzá egy C# programot, ami lényegében saját parancsokkal tud létrehozni új oldalakat, új osztályokat, új scriptet, azt hozzárendelni az egyes oldalakhoz stb...

Ez a rendszer működik, teljesen jó kis command parsert rittyentettem össze hozzá. Annyit szeretnék, hogy ez úgy is működjön, hogyha a Windows cmd-be írom be ugyanazokat a parancsokat, amik a saját alkalmazásommal már elérhetők.

Igen, elég hülye vagyok az oprendszerekhez ez tény, igazából a windows-os parancsoknak is csak egy részét ismerem. Ha meg kell ehhez tanulni valamit, nem gond, a programozási nyelvekhez meglehetősen jól értek, de amikor az oprendszerekben kell turkálni, ahhoz már kevésbé.

Hogyan tudnám kivitelezni, hogy azok a parancsok, amiket én már tudok értelmezni a saját C# programommal, lefussanak Windows Command Prompt-ból?



#CMD #.CLI #C# #windows parancsok #windows környezeti változók
2021. jún. 30. 12:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Okés rájöttem, csak meg kell nyitni cmd-ből. :D Hát ez hihetetlenüle egyszerű volt. :D
2021. jún. 30. 12:54
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor igazából már csak annyi a kérdés, hogy hogyan tudom azt megcsinálni, hogy mindig reagáljon az én parancsaimra is a cmd. Azt meg lehet?
2021. jún. 30. 12:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát ne kelljen mindig megnyitni az exe fájlt cmd-vel.
2021. jún. 30. 12:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Beraktam windows környezeti változókba a program elérési útvonalát, majd cmd-be beírtam a program nevét (gyakorlatilag a solution neve a C# programban) és működik.
2021. jún. 30. 14:34
 5/8 SIDLER22 ***** válasza:
46%
Nagyon ügyes vagy.
2021. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jún. 30. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
A PATH változóról beszélsz. [link]
2021. jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, már rájöttem, köszönöm!
2021. júl. 1. 07:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!