Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » EXCEL függvényeket ismered?

EXCEL függvényeket ismered?

Figyelt kérdés
Azt szeretném: Ha A1 cella értéke A2, vagy A3, akkor :2 , egyébként :5. Nem tudom a ha és a vagy függvényeket összefűzni.
2010. aug. 26. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

=HA(VAGY(A1="A2";A1="A3");":2";":5")


Ha pedig azt szeretnéd, hogy A1 cella értéke egyelő A2 vagy A3 cella értékével, akkor nem kell idézőjelbe rakni az A2, ill A3-at.

2010. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

pontosítok:

azt szeretném, hogy a fv nézze meg, hogy egy cella értéke (szöveg) egynlő-e két másik cella (szintén szövegek) valamelyikének értékével. Ha igen, akkor a fv értéke legyen 0, ha pedig nem, akkor oda egy másik függvényt írok majd be, hogy mit számoljon.

De ha létezne olyan, hogy: =ha A1 cellába be van írva bármilyen karakter, akkor nulla legyen az érték, egyébként, pedig egy másik fv. az lenne a legjobb.

Érthető a kérdésem?

2010. aug. 26. 18:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

az elsőre gyakorlatilag a za megoldás, amit írtam, csak idézőjelek nélkül:

=HA(VAGY(A1=A2;A1=A3);0;másik_függvény())


A másodikra (ha jól értem, akkor kell a függényed, ha nem üres a cella):

=HA(A1<>"";0;másik_függvény())

2010. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen. erre voltam kíváncsi.

köszi.

és kérdezhetek mégegyet?

Ha A1 cella értéke egyenlő A2, akkor 0, amúgy meg ha B1 cella egyenlő B2, akkor 2, amúgy 4.

Tehát egymásba ágyazott HA fv-k hogy néznek ki a gyakorlatban?

2010. aug. 26. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:

egymásba kell ágyazni:

=HA(A1=A2;0;HA(B1=B2;2;4))

2010. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!