Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen adatbázist lenne...

NovaTerra kérdése:

Milyen adatbázist lenne érdemes használni C# nyelven?

Figyelt kérdés
A fő feladat az lenne, hogy makettek szerkezetét, és tulajdonságait kellene tárolnom. Makettenként nagyjából 100-120 tulajdonság. a makettek száma 40 000 és 500 000 között mozog. a szerkezetet megoldom makettenként külön fájlban, mert itt nem kell keresni, és, de a tulajdonságokra kellene valami olyan megoldás, amit frissítani is lehet egy szerverről tetszőleges időpontokban, de lokálisan is rendelkezésre kell állnia (anélkül, hogy a teljes adatbázist le kelljen tölteni bár szélsőséges esetben megoldható ez is). Számításaim szerint egy sima txt/json/xml fájlban tárolva a teljes adatbázis mérete 60-500 MB között mozog. A méret mindegy, amíg a többi tulajdonság teljesül.

2021. aug. 11. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi suliban (informatika szak) SqLite-ot szoktunk C#-pal.
2021. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen téren kezdő vagyok, de én eddig SQLite-ot használtam. Lokális adatbázis amennyire tudom, kezelni is elég egyszerű és az Azure webszerverére is fel lehet tölteni és nyilván onnan le.
2021. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mérnökinformatikus vagyok, de még nem volt dolgom adatbázisokkal. Mástól is az SQLite-ot hallottam, de még nem használtam soha. Ha esetleg van még ötlet akkor várok még.


Az azure-os dolog sajnos nem fog menni. Amin dolgozom szigorúan titkos (nem céges, hanem állami szinten), így nem lehet köze semmilyen 3. félhez. Csak saját szerveren, és csak nyílt forráskód futhat.

2021. aug. 11. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Postgresql nem jó? Én azt használnék.
2021. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a mérethez az sqlite már kevés lesz, nagyon belassul. Inkább amint a 4-es írt postgresql, esetleg mysql. Meg eleve nagyon végig kell gondolni, hogy pontosan mit szeretnél tárolni és hogyan. Hogyan akarsz benne keresni? Milyen indexek kellenek. Mert lehet, hogy simán elég amit írtál egy JSON is, ha elég gyors és van elég memóriád.
2021. aug. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Azért azt is vedd figyelembe, hogy az is számít, hogy mekkora terhelésnek lesz kitéve az adatbázis. A hagyományos SQL adatbázisokat nehéz biztonságban tudni és skálázni, mivel van egy primary és egy backup instance, amik egy-egy példányban futnak, vagyis ha skálázásról van szó, csak a vertikális skálázás jöhet szóba, ami azt jelenti, hogy kicseréled alatta a gépet egy erősebb vasra, ami akár downtime-mal is járhat. A NoSQL adatbázisok viszont elég jól skálázhatóak horizontálisan is, tehát ha nagy a terhelés, gyorsan beállítasz új gépeket, amik elviszik a megnövekedett forgalmat - de cserébe nehezebb odafigyelni a konzisztenciára.


Más részről az offline adatbázis elméletben életképes megoldásnak bizonyulhat, amire az Sqlite akár jó választás is lehet, de amint a klienseid újra netközelbe kerülnek és szinkronizálnának, nagyon könnyen jöhetnek egymásnak ellent mondó műveletek.

[link]

2021. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Próbálok pontosítani a kérdések alapján:

Az egész egyetlen felhasználós lesz, szóval a konkurencia nem releváns. A sebesség maximum olvasásnál fontos. Az adatbázis a központi helyen lesz frissítve, ahol ha egy napig frissül, akkor egy napig frissül. Az adott mobil eszköz a saját lokális adatbázisát ahhoz képest tartja naprakészen. A kétdés most a lokális adatbázisra vonatkozik.


Pontosan 3 giga RAM áll rendelkezésemre, és ~50-60 GB tárhely (kvázi egy közepes telefont kell elképzelni). A lehető legkönnyebb dolgokról lehet ennélfogva csak szó.


PostgresSql-t sem ismerem, utána kell nézzek megfelel-e az elvárásoknak.

2021. aug. 11. 22:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os remélem csak trollkodsz :)
2021. aug. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A hagyományos SQL adatbázisokat nehéz biztonságban tudni és skálázni, mivel van egy primary és egy backup instance, amik egy-egy példányban futnak, vagyis ha skálázásról van szó, csak a vertikális skálázás jöhet szóba, ami azt jelenti, hogy kicseréled alatta a gépet egy erősebb vasra, ami akár downtime-mal is járhat"


Igy van, pl. Facebook es Twitter is csak azert hasznal MySQL-t, mert szeretik a veszelyt es a kihivasokat. A tobb tizezer QPS-t meg kvantumszamitogepekkel szolgaljak ki, mert csak vertikalis skalazas johet szoba.

2021. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom igen, hisz akkora nagy marhaságot írt... és még akár hihető is lenne azok számára akik egyáltalán nem értenek adatbázisokhoz.


Amúgy ha már C# meg .NET, mi a baj az MSSQL-lel? Szerintem felesleges szivatni magad PostgresSql-lel vagy MySql-lel.

2021. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!