Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minden programozási nyelvben...

Minden programozási nyelvben átadódnak a globális változók a függvényeknek?

Figyelt kérdés
Ezt egy javascript tananyagban olvastam, hogy több memóriát fogyaszt egy globális változó, mivel át kell adni minden fvnek. Én azt hittem, hogy átadás nélkül látják őket a fvnyek.

2021. aug. 24. 10:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%
Ez sokszorosan bullshit. A globális változók a heap-en, a lokálisak a stacken tárolódnak. A globális változókat nem kell minden függvénynek külön átadni.
2021. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%

"A globális változók a heap-en"


LOL


A globális változók helyigénye a lokálisokéval bitre megegyezik. A láthatóságuk van kiterjesztve egy lokálishoz képest. Amúgy meg, valóban nem adódnak át a függvényeknek, hanem a függvények egyszerűen "látják" őket, már ha igényük van erre.

2021. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
2: ebben mi volt lol, kifejtenéd?
2021. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
4%

#1:

elég nagy hülyeség amit írtál a stack-heap-ről...inkább olvass utána mi is a stack és a heap mielőtt ekkora hülyeséget írsz


egy kulcsszó van: scope

ennek olvassatok utána, nyelvenként eltérőek, szóval jobb adott nyelvre szűkíteni és megértitek miről van szó

2021. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

4: még mindig várom, hogy elmondd, szerinted miért hülyeség, amit írtam. Tudom mi a stack és a heap. De most csak a kedvedért mégegyszer utána olvastam és amit leírtam az szerintem továbbra is helyes.

Úgyhogy kíváncsian várom, hogy szerinted mi helytelen abban, amit állítottam.

2021. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

5: Hol olvastál utána? Nagyon érdekelne. :)


A globális változók nem a heap-en, hanem az adatszegmensben foglalnak helyet. A heap arra való, ha pl. egy file-t kell megnyitnia a programnak, akkor, mivel a méret nem ismert, vagy változhat, a heap-en foglal neki memóriát a program. Esetleg más változók kapnak ott helyet, amik szintén dinamikus helyfoglalást igényelnek.

2021. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

[link]


The heap is a memory used by programming languages to store global variables. By default, all global variable are stored in heap memory space.


Parancsolj.


Abban igazad van, hogy a dinamikus foglalás is a heap-en történik.

2021. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

Ja, hogy guru99, hát meg is érdemled. :))


Minden program úgy épül fel, hogy van stack- adat- és kódszegmense.

A stack a lokális változóké és a visszatérési értékeké, visszatérési címeké.

A kódszegmensben van maga a progi.

Szerinted mi a retek lehet az adatszegmensben?

2021. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
12%

"Az adatszegmensben a főprogram tipizált konstansai, változói és az egyes unit-ok Interface részében deklarált hasonló objektumai vannak. Az adatok tárolása itt statikus, azaz a változónak lefoglalt hely a program futásának kezdetétől annak végéig foglalt marad."


[link]


"Az adatszegmens egy köözös, és áállandllandóóadatterület. A főprogram és az összes egység ezt az adatterületet használja statikusstatikusadatadatainak tárolására. Az adatszegmens tartalmazza tehát a globglobáálislisvvááltozltozóókat és az összes ttíípusospusosáállandllandóót. Az adat-szegmens mérete is maximum 64 kbyte64 kbytelehet. Ebből következik, hogy összességében ennél nagyobb terület nem nem ááll rendelkezll rendelkezééssüünkrenkreglobális adataink számára."


[link]

2021. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
69%
További néhány forrást fellapozva be kell valljam férfiasan, igazatok van. De sajna sok a téves infó a neten.
2021. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!