Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ GUI vagy STL tanulásra...

Szvitek96 kérdése:

C++ GUI vagy STL tanulásra keresek egy jó kurzust, leginkább előre felvett kurzusra gondolok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

C++ GUI, olyan "nincs". Attól függ hol fejlesztesz, Windows vagy Linux. Ha használsz valami könyvtárat, pl. Qt vagy wxWidgets (van még sok), akkor tudsz cross-platform gui-t könnyen csinálni az operációs rendszer API jától függetlneül, mert te csak a könvytár funkcióit hívod ami egységes OS függetlenül, azok pedig elvégzik az OS specifikus API hívásokat.


STL-re pedig azt ajánlom, hogy olvass ezeken az oldalakon, vannak jó példák:

[link]

[link]


Egész STL-t leírja, szinte mindenhez van jó példa. Ha meg nem érted ami itt van, fogalmazd meg specifikusabban a kérdésed és keress rá googleba. Tuti már másnap is volt az a gondja. Ez az STL olyan nagy, nem lehet videóból bevágni, az nem ér semmit, hogy megnézel egy 10 órás videót. Abból 5% ha megmarad, aztán újra megkell nézned. Egyszerűbb elkezdeni olvasni, csinálni amíg el nem akadsz, újra olvasni, csinálni és tanulni. Folytatod ezt az ördögi kört addig, amíg már a böngsézőt se fog kellened megnyitni :)


Valami problémát oldj meg ezekkel lehetőleg, találj ki valami kis projectet amit szeretnél megvalósítani, ha nem megy keress a neten. Számomra (gondolom ezzel többen így vannak) az a lényeg, hogy valós problémákkal találkozzak és úgy jöjjek rá, mikor mit kell használni. Sokkal jobban rögzul a tudás, mintha csak azt bevágod, hogy a modern cpp-ba kilehet cserélni a map-nak a key-ét és nemtudod ez mikor jó.

2021. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Igazábol úgy állok hogy az alapok, meg az adat struktúrákat megtanultam,OOP-T is csináltam, így tovább kellene lépni, csináltam pár projektet az eddigi tudásommal. És úgy gondoltam,hogy tovább kell lépni és egy könyvtár megtanulása lenne az ideális lépés🙂
2021. aug. 29. 09:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!