Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan érthetném meg a regexet...

Hogyan érthetném meg a regexet egyszerűen?

Figyelt kérdés

Nézegettem tutorialokat, amiket értek is, de amikor kombinálni kellene a dolgokat, akkor egyszerűen sosem akar összejönni.


Valaki el tudja magyarázni egy példán keresztül, hogy mikor mit néz a regex összeállítása során és miért azt írja regexbe, amit ír? A lényeg, hogy legyen kombináció a példában, mert azt nem értem, amikor több dolgot kell összegyúrni.



2021. aug. 31. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

lehet, hogy ezért le leszek pontozva, de egye fene:


szerintem a regexeket úgy a legegyszerübb megérteni, ha elötte kicsit beleásod magad az automataelméletbe, azon belül konkrétan a véges állapotú gépekbe(finite-state machine).

Ezeknek van szép grafikus reprezentációja, könnyü megérteni a müködésüket. Ami itt lényeges, hogy a reguláris kifejezések ekvivalensek a véges állapotú gépekkel(minden regexhez létezik egy FSM és minden FSM-hez létezik egy regex).


Tudom, hogy az FSM-ek megértése nem annyira hasznos közvetlenül, mint a regexek megértése, de szerintem sokkal sokkal könnyebb megérteni a regexeket az FSM-eken keresztül, mint csak úgy magukban.

2021. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Figyu, ha küldesz egy Skype-ot vagy egy Google Meet-tet 10-15p alatt megérted. Nem egyszer kellet már elmagyaráznom.
2021. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Drone007 ***** válasza:
83%
2021. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem sok triviális példát kell nézni, ami még felfogható ésszel, nem a 3 soros, teljes regexp arzenált felvonultató rémálmokkal érdemes kezdeni, azok csak elrettentenek.


Úgy fogd fel, mint egy sokkal nagyobb tudású wildcard keresőt. Azaz nem csak * -ot és ? -et lehet "joker" karakterként használni, hanem mindenféle érdekességeket is, pl. bizonyos karaktercsoportokra, megadott számú vagy korlátlan string-ismétlődésekre, stb... keresni. Én is megrémültem, amikor először láttam ezeket a krix-kraxokat, de ahogy megértettem, már pillanatok alatt ki tudtam hozni egész bonyolult kereséseket. Pl. olyat, ami megtalál minden valid emil címet vagy url -t egy szövegben, eldönti egy számlaszámról vagy telefonszámról, hogy helyes-e szintaktikailag, egy jelszóról eldönti, megfelel-e a minimális követelményeknek (hosszra, a benne szereplő karakterekre, azok egymás utáni előfordulására), de lehet szövegeket, azok részeit cserélni is bizonyos szabályok szerint.


Valaki írt egy magyar kis helpet, szerintem ebből az alapok kiderülnek:


[link]

2021. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!