Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell megoldani MatLab-b...

Hogyan kell megoldani MatLab-ban egy cikkből kimásolt nemlineáris differenciálegyenletet, ami közben egyenletrendszerben áll egy másik változóval? (szöveg+képek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egyetemen a kutatásom témája a fluidágyas szárítás. Erre kell írnom cikkek alapján MatLab modellt, viszont van egy rész ami nekem teljesen idegen.

Van egy differenciálegyenlet, ami nem lineáris, ezt oldja meg, viszont a számítás egy parciális differenciálegyenlet és algebrai egyenletrendszerből áll. Ezeknek az egyenleteknek a fő célja, hogy eredményt kapjunk a T_b (utolsó kép egyenlete), és a T_e értékekre.

A "z" koordináta megoldása explicit előremenő Euler (FE) módszerrel történik, hogy ezek a belső számítások a lehető legegyszerűbbek legyenek.

Az egyenleteket a cikkből másoltam ki, a köztük lévő szövegekkel együtt, hogy könnyebben megértsétek.

A konstansok értékét ide írtam, de némelyikük a végeredmény függvényében változik, így valószínűleg nem túl pontosak, de a konstansokat figyelmen kívül hagyhatjátok, csak a megoldás menete érdekelne, hogy hogyan kapjuk meg a T_b és T_e értékeket (49., 50., 51. és 54. egyenletek kb.).

n_z=40

z_f=3.5

H_be=14.07

ro_g=1.127

K_be=13.15

chi_e=???

T_e=???

c_wv=1.867

nu_b=0.72

c_g=1.007


Köszi előre is!


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2021. aug. 31. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét kérdés?
2021. szept. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amik miatt nem tudom megoldani MatLabban:


- A második képen a (49) egyenletben az f[j] az mi akar lenni? Gondolom itt a j az egy futósorszám, ami 0-tól n-ig megy, de maga az f az mivel akar egyenlő lenni? Azt látom hogy f[n]=f(n*delta z), de ez gondolom csak valami függvény, nem tudom hogy mit kéne a helyébe írni.


- Ugyan ennél az egyenletnél (49) az n futósorszám az vajon egyenlő az n_z-vel?


- Az (50) egyenletnél, ahol T_b átlagot számolunk, ott szummázzuk a fi[n]-t. De a (49) egyenletben meg a nagy Pível ugye összeszorozzuk az 1-től n-ig tartó számokat, amiből ha jól értem egy számot kapunk fi[n]-re. Akkor ezt az egy számot hogy szummázzuk?


- Pontosan ezt a fi[n]-t se értem, ugye ha n=0 akkor 1-el egyenlő, ha n>0 akkor ugye a szorzata a számoknak. Ha nekem n=40, akkor kell foglalkoznom az n=0-val és hozzá kell adnom 1-et a végeredményhez, vagy csak az n>1-nél láthato nagy Pí szorzat értékéből fog álni a fi[n]?


Bocsánat, hogy kicsit érthetetlenek a kérdéseim, de én gépészmérnök vagyok, nekem ezek az egyenletek már túl matekosak, hogy átlássam őket.

2021. szept. 1. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!