Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes lenne nettó 200/300-as...

Érdemes lenne nettó 200/300-as melót vállalni pár hónapig és az alatt egy egy jobb munkát keresni? ( Munkavállalóként egyszerűbb találni )

Figyelt kérdés

Már egy ideje keresek webfejlesztős munkát, igaz, nagyon komolyan csak pár hónapja, de nem igazán akaródzik megtalálni a meló


Az egyetlen dolog ami szerintem megkönnyítené, hogy találjak, hogy van külföldön is ilyen tapasztalatom, 2 évig dolgoztam egy startupnál webfejlesztőként


Majd hazajöttem és most itt akarok melózni, nyilván nem aprópénzért, de általában azt kapom válaszul, hogy "nincs elég tapasztalat, kb mindenki seniort keres akibe belebotlok"


Azon a szinten meg még nem vagyok 2 év tapasztalattal, főleg, hogy más irányt akarok venni(PHPből, React/Vue/Angular) mint amiben a cégnél dolgoztam


A kérdés az, hogy érdemes lenne e egy rosszabbul fizető munkába belemenni és kicsit visszavenni, ebből a nézetből, hogy "ha már egyszer jól kerestem akkor most sem akarok aprópénzért".. és ha majd megvan a meló akkor tovább keresni?


28f


2021. szept. 13. 09:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenki seniort keres 5-10 év tapasztalattal, abba viszont nem gondolnak bele, hogy ha a kezdőket nem foglalkoztatják, soha nem lesz nekik 5-10 év tapasztalatuk. Viszont inkább évekig hirdetik a pozíciót, mint hogy felvennének egy kezdőt kevesebb bérért és aláiratnák vele, hogy ha ő mond fel, akkor konkurens céghez egy évig nem mehet. Én nagy nehezen találtam céget ahova felvettek kezdőként, van egy ilyen pont a munkaszerződésemben. Aláírtam.
2021. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Pesti meló?


Mennyi időbe tellett megtalálni a kereséstől számítva, és kb mennyi pályázatot küldtél el egy héten?

2021. szept. 13. 10:47
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

"Érdemes lenne nettó 200/300-as melót vállalni pár hónapig és az alatt egy egy jobb munkát keresni?"

Neked kell tudni, hogy jobb a munkakeresés alatt 0 Ft-ból élni, vagy 2-300.000-ből


" Viszont inkább évekig hirdetik a pozíciót, mint hogy felvennének egy kezdőt kevesebb bérért és aláiratnák vele, hogy ha ő mond fel, akkor konkurens céghez egy évig nem mehet."

Ilyet nem írhatnak szerződésbe, illetve, ha bele is írják, akkor sem számít.


"Én nagy nehezen találtam céget ahova felvettek kezdőként, van egy ilyen pont a munkaszerződésemben. Aláírtam."

Nem számít.

2021. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyet nem írhatnak szerződésbe, illetve, ha bele is írják, akkor sem számít."


Már hogy ne számítana?

2021. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

"Már hogy ne számítana?"

Remek érv, meggyőztél:)


Nekem is volt ilyen anno, a munkajogász egy jót nevetett. Átmentem a konkurenciához és semmi nem történt. Még akkor esetleg lehetne valamit kezdeni, ha x összeget azért fizetnek, hogy ne menj át másik céghez, de még ez sincs a szerződésben. Semmit nem jelent, jogszerűtlen

2021. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Oké tehát azért nem vesznek fel végülis, mert csak alacsony fizuval tudnának, és félnek, hogy amint elkezdesz dolgozni emiatt átmennél egy másik céghez???


Magyarul vagy rabszolgázol egy pár évig alacsony fizuval, vagy nem alkalmaznak?

2021. szept. 13. 11:12
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

5, te ehhez azért elég csokinyuszi színvonal vagy.

Az meg, hogy egy ember mondott neked valamit. Nem sokat jelent, még akkor sem, ha tényleg munkajogász volt az illető, bár én ezt tiszta erőből kétlem.


Magyarországon a szerződési szabadság elég nagy. Arról szerződsz, amiről akarsz és azzal, akivel akarsz. Most nem akarom sorolni a kevés kivételt.


Az, hogy egy cég ilyesmit ír a munkaszerződésbe, nem jogellenes. Ha meg nem az, akkor azt be is kell tartania a másik szerződő félnek.


Egy céget, annak működését, belső struktúráját fél év alatt meg egy hülye is képes kiismerni. A konkurrenciához való átpártolása után a szerzett infók továbbításával ártani képes a korábbi munkaadójának, aki immár az ő ellenfele is.


Természetesen ilyen klauzulák inkább csak olyan szerződéseknek képezik a részét, ahol komolyabb beosztású embert alkalmaz egy adott cég. Ott már konkrét büntetőjogi felelősség is felmerülhet a munkavállaló részéről, ha szerződést szeg. Ezt hívják úgy, hogy ipari kémkedés.

2021. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

" te ehhez azért elég csokinyuszi színvonal vagy"

Hatalmas érv, kisfiam, brávó!


"Magyarországon a szerződési szabadság elég nagy. Arról szerződsz, amiről akarsz és azzal, akivel akarsz. Most nem akarom sorolni a kevés kivételt."

Csakhogy ez nem a te hangulatod szerint van, hanem a jog szabályozza. Uniós jogba is ütközik


"Az, hogy egy cég ilyesmit ír a munkaszerződésbe, nem jogellenes. Ha meg nem az, akkor azt be is kell tartania a másik szerződő félnek."

Csakhogy jogellenes, és ha bele is írják, semmit nem jelent


"Az meg, hogy egy ember mondott neked valamit. Nem sokat jelent, még akkor sem, ha tényleg munkajogász volt az illető, bár én ezt tiszta erőből kétlem."

Biztos, hogy tiszta erőből?

2021. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Ritka sötét paraszt vagy, ez már legalább biztos.

Hazudni is szeretsz. Ez is biztos.


Nem jogellenes ilyen kitétel, sem az EU-ban, sem itthon, Magyarországon. Honnan vetted ezt a marhaságot?


A te érveid micsodák, f.szfej? Az, hogy behazudtál egy munkajogászt a szövegedbe?

2021. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Olvasgass, seggluk:


[link]

2021. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!