Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítséget kérnék! PHP:...

Segítséget kérnék! PHP: valami konkatenációs hiba a value-nál? Parse és syntax errort kapok. (Az eljárások jók és működnek sima HTML-be teszteltem!)

Figyelt kérdés

$form = '<form method="post">

<label>

<span>Név: </span>

<input type="text" name="name" placeholder="Gipsz Jakab" value="'.echo getValue('name');.'">'

.echo getError('name');.

'</label>';



2021. szept. 18. 11:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#10: Csakhogy az echo az NEM stringgel tér vissza, hanem kiíja a paramétert az outputra. Azon kívül a kérdező ott hagyta az echo végén a pontosvesszőket.
2021. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11


"Egy stringként visszatérő expression ugyan úgy lehet egy másik string része."


Hol látod te itt azt, hogy az echo stringgel tér vissza? Én csak azt írtam, hogy bármi ami ki akar echozni ahhoz hozzáfűzhet egy expressiont is ami stringgel tér vissza.


[link]

2021. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12 "Hol látod te itt azt, hogy az echo stringgel tér vissza?"


A kérdésben, amire elvileg válaszolni próbáltok. De az echo még nem is annyira fájó, az szimplán nem azt fogja csinálni amit a kérdező akar. Az igazi problémát a pontosvesszők okozzák, hiszen azzal lezárja az utasítást, minekután a fordító nemigen tud mit kezdeni azzal, hogy van egy lezárt utasításod, aztán teszel egy konkatenációs szimbólumot. Ennyi a mágia. A string határolókkal meglepő módon nincs probléma.

2021. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!