Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerinted a lottó-t vezérlő...

Szerinted a lottó-t vezérlő program csalásra van programozva?

Figyelt kérdés
Egy öreg matematikus megfigyelte, hogy mióta bevezeték a számítástechnikai eszközöket a lottójátékokba, azóta ritkábban fordul elő 5 találatos. Ha belegondolsz, a játék leadásának határideje előtt a kompjúternek van ideje írni, egy oylan számot, ami még nem szerepel a berékezettek között, ma már egy pár mp egy fejlett procinak. Váram a véleményed!. Ja. és nem egy ismerősöm ezért hagyta abba a lottózást. A szerbeknél pedig hamarabb írta ki az egyik számot a tv-még mielőtt kihúzták volna. lett is nagy botrány utána.

2021. szept. 24. 10:45
A kérdező szavazást indított:
igen
nem.
A lottó nem csalás!
A lottó mindig is csalás volt.
ezt én nem tudom.
41 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem eri meg csalni.

En ugy tudom ha automatikus is nem a gep dobja ki a szamot hanem a golyokat porgeti egy mechanikus gep es onnan kap el egyet.

2021. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

"Egy öreg matematikus megfigyelte"


Ez annyira gáz, mint az ilyen "angol tudósok megfigyelték" felütésű lózungok. Egyébként egyszerű matematikával ki lehet számolni, hogy nincs szükség csalásra, hogy így is busás hasznuk legyen.

2021. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Az az öreg matematikus azt is kiszámolhatná, hogy mekkora esély van egy 5 találatos nyereményre. Aztán érdemes összevetni a játékosok (pontosabban az eladott szelvények) számát (amit beszorozhatunk a szelvény árával). Ez ígyis-úgyis nagyon megéri nekik, hidd el. :)

Teljesen felesleges lenne csalni.


Technikailag amúgy a mechanikus (de gépi) sorsolás is manipulálható lenne, és persze jöhetnénk összeesküvés elméletekkel: biztos le van fizetve minden ott dolgozó, meg a közjegyző, stb.. de a lebukás veszélye akkora lenne (előbb utóbb egy elégedetlen alkalmazottnak eljárna a szája), hogy nem éri meg a kockázatot. A játék sokkal többet hoz a konyhára ha "tisztességesen" esélytelen nyerni. :D Ha bukik a presztizs, nem vesznek szelvényt az emberek és nincs profit.

2021. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Ráadásul ha egy éven keresztül nincs ötös a lottón, akkor a többi nyertes között szétosztják az öttalálatos nyereményét.


De a szerencsejátékok ára úgy van kiszámolva (nem csak egy, és nem feltétlenül öreg) matematikusok által, hogy mindenképp a Szerencsejáték Zrt. nyerjen. Nincs kockázat, rengeteg pénz. Ha csalnának, akkor lenne kockázat, és nem lenne több pénz.

2021. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

"ritkábban fordul elő 5 találatos"

Még ha így is lenne, ehhez miért kell matematikus? :)


+ Olvasnivaló, valódi matematikusoktól:

[link]

(A 60 éves ötös lottó tapasztalatai, tévhitek és tények)

2021. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
"Egy öreg matematikus megfigyelte" - bullshit. Ez még csak nem is érv, hanem egy üres, megalapozatlan kijelentés. Én meg azt figyeltem meg, hogy az összes ilyen lottó-konteós kérdés ostobaság.
2021. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Akkor mivel magyarázod, hogy itthon nem engedik, a nyertes bemutatkozzon a tv-ben? Az USA-ba pár éve nyert egy magyar villanyszerelő és azonnal riportot is vállalt.
2021. szept. 24. 11:39
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

43.949.268 lehetséges kombinációja van az ötös lottónak, van esélye annak is, hogy több ember ugyanazt a kombinációt adja meg, de még ha feltételezzük is hogy mindenki egyedi szelvényt tölt ki, és 7 millió szelvényt eladnak(ezt írja egy cikk 2019 ben, fogalmam sincs mennyire hiteles, soknak hangzik, de a matek kedvéért fogadjuk el), akkor 6.27% esély van arra, hogy legalább egy ötös szelvény lesz. Ez nem sok. Plusz ha eladnak 7m szelvényt, akkor 2.1 milliárd forintot csináltak(nyilván nem tisztán, ebből adóznia kell, meg rengeteg logisztikai probléma is lehet ennyi szelvény mozgatásával, nem is kapja meg a teljes 300Ft ot, mert a bolt tulaj is kap belőle valamilyen formában), a mostani főnyeremény meg 1.1 milliárd. Ha meg esetleg trükkös lennél, és minden lehetséges kombinációt meg akarnál játszani, akkor ~132 milliárdot hagynál ott a szelvényekre.

Nem kell csalni senkinek semmivel, minden létező szerencsejáték finomhangolva lett arra, hogy minél tovább játszol annál többet bukj rajta. Persze, megvan az esélye annak hogy egyetlen szelvénnyel épp te leszel az aki mindent hazavisz, ezzel csalogatja oda a csórót, de még amikor időről időre van is egy nyertes, akkor is ő jár jobban hosszú távon.

2021. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Hülyeséget írok én is, ~15% esélye van 7 millió szelvénynél. De igazából tök mindegy, kevés.
2021. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én áttérek az Eu-jackpot-ra, met ott több a nyerési osztály és alkalmazom a fenti dolgozatban említett szabályokat. Köszi 5/7!
2021. szept. 24. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!