Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » (haladó) Win 10-et lehet...

(haladó) Win 10-et lehet csupaszítani?

Figyelt kérdés
Még csak neteztem Win 10-en, kicsit hasonló xp és win 7-hez. De ez lehet csak a látszat. Szeretnék majd egy gépet összerakni win 10-zel, meddig tudom csupaszítani? Autoexec.bat, command.com, sys.ini és hasonló alap dolgokon kívül drivereket hagynék fenn, meg drwatson, rendszervisszaállítást, le tudok menni a system32-be és a mély dll részlegre szabadon törölgetni, akár csökkentettben?
2021. okt. 1. 15:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pontosan lokalizálható teljes részletes system tray-jel dos-ból bármit tudnék törölni belőle, de nyilván ezzel nem vesződne az ember. Amúgy hol érhető el teljes részletes mély sys tray rajz win 10-hez? Ntfs-ben van rajta?
2021. okt. 1. 15:10
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Hú várj ez kicsit kusza. És ha ennyire nem értesz hozzá miért akarsz benne turkálni?

A windows 10-ben command.com már nincs is (elég régóta).

Az NTFS egy fájl rendszer, alapból ezt használja /ha nem választunk mást/. Mi lenne az NTFS-ben rajta?


Nem Te vagy véletlenül az autohotkeyes-es windows tákoló?

2021. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Trayt elírtam, tree lett volna, de közben rájöttem a megoldásra, a jó öreg Win commander kell nekem. Kérdés el fut-e win 10-en, de lehet arra is van hasonló commander. Ntfs elődje a fat32, szóval akkor win 10 nem használ újabb filerendszert.
2021. okt. 1. 15:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy népszerű tévedés, hogy az NTFS elődje a FAT32 az NTFS elődje a HPFS volt (OS/2-n használtuk). De az NTFS-nek (sem a HPFS-nek) semmi köze a FAT32-höz.
2021. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
#2 Szerintem is ő az, csak elrejtette a nevét! :D
2021. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy hol érhető el teljes részletes mély sys tray rajz win 10-hez"

Ilyet nem fogsz találni a windows10-hez. Eleve egésezn más architektúrája van mint amire te a DOS miatt gondolsz. A win10 már régen nem DOS alapú, hogy van pár "maradvány" a DOS-ból az azért van, hogy néhány 16 bites program még esélyes legyen, hogy elindul, de nem támogatott, nem ajánlott.

Összehasonlítva a DOS-al ott volt 3 db. fájl ami az oprendszer volt. Itt eleve nem egy "monolitikus kernel" van hanem egy ún. hibrid kernelje van (ennek definiciójába nem megyünk bele).

A másik a dll-ek kérdése. A dll-ek kellenek a működéshez, és kellenek a feltelepített programokhoz. Hogy melyiknek melyik kell nem fogod tudni és erről rajz sem lesz. Egyébként DLL-t használtunk már a késői DOS-os időkben is! Igazán a win3.1-el terjedtek el, mert kényelmesek, könnyen kezelhetőek, és a lefordított binárisok kisebbek lettek.

Szintén fontos, hogy a driverek egy része kernel szintű, egy része tényleg driver, de pl. egy rakás driver használ egy rakás dll-t is. Erre megint nem lesz rajzod, mert pl. a drivert nem is a MS írja hanem a hardver gyártó.

Ha vennéd a fáradtságot és nem itt kérdeznél, hanem legalább alapvető ismereteid lennének egy oprendszer működéséről, felépítéséről akkor nem kérdenél ilyen örültségeket.

2021. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondolom te vagy a bitdefenderrel vagy mivel letiltós, anitkijelentkezős tag. Egyszer már elmagyaráztuk többen is, de leírom újra: Amihez nem értesz (látszódik), azt ne piszkáld. Én sem állok neki házat építeni és betonozni, mert nem értek hozzá, és csak elszúrom.
2021. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert ehhez a művelethez. Még jó, hogy nem nyílt forráskódú a Windows, de ha megoldod ezeket a dolgokat utána vedd fel a kapcsolatot a Microsoftal, mert 100% eséllyel vezető pozicióba kapsz munkát.
2021. okt. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok semmilyen múltbéli kérdező tag, a paranoid gondolataitokat tartsátok meg magatoknak. Másrészt meg info szakos voltam, szoval totál értek főleg a 2010 előtti winek működéséhez. Töröltem már rengeteg .dll-t, ami nem kellett, egyszer töröltem csak olyat hogy újra kellett rakni a wint. Lényegében win 7-től kezdtek el belepakolni meg kivenni olyan dolgokat amik nem kellenének, így egy modern wint már csak 3rd party dolgokkal lehet normális működésűre felépíteni, csak régen a freeware és 3rd party sokkal biztonságosabb volt a rengeteg tech warez op tuning headnek köszönhetően.
2021. okt. 2. 04:32
 10/12 anonim ***** válasza:
9.: És ezt érted is amit ide leírtál?
2021. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!