Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyiket válasszam a kettő...

Melyiket válasszam a kettő közül: olvasható kód vagy duplikáció mentes kód?

Figyelt kérdés
Abba a helyzetbe kerültem, hogy választanom kell, hogy a kódom vagy kiválóan olvasható vagy pedig van benne némi kódduplikáció. Az előbbiben különböző esetekhez különböző metódusok párosulnának, a metódusok neveiben pedig az eset benne szerepelne, így a kódot olvasó személy azonnal látná, hogy az adott metódus miért felel és az egész tesztet gyorsabban megértené, viszont a metódusok függvénytörzse nagyon hasonló lenne. Ha a második eshetőség lenne, akkor viszont tele lenne elágazásokkal a kód, a metódusok sokkal általánosabb nevet kapnának, és több idő lenne kibogarászni, hogy mi mit csinál.
2021. okt. 3. 19:39
A kérdező szavazást indított:
Olvasható/magát dokumentáló kód a prioritás
DRY elv fontosabb, ne legyen duplázás
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Én ilyen esetekben azt szoktam csinálni, hogy megcsinálom az általános implementációt, majd létrehozok specializált metódusokat is, amik csak az álltalános implementációt hívják. Így nincs duplikáció + a végsö kód, ami a specializált metódusokat hívja, az is érthetö marad.



def _do_stuff_generally(a,b,c):

__...

def do_stuff_this_way(b,c):

__return _do_stuff_generally('this', b,c)

def do_stuff_that_way(b,c):

__return _do_stuff_generally('that', b,c)

2021. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha megmutatnád a kódod vázlatát, még az is lehet, hogy valami értelmes tanácsot tudnánk adni neked.
2021. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem legyen olvasható, jól dokumentált, redundancia-mentes kód! :-)
2021. okt. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom könnyű mondani, de szerintem a kettő együtt: olvasható és duplikációmentes kód.
2021. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézz utána a function overloading fogalmának.
2021. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!