Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programot hogyan lehet magyarí...

Programot hogyan lehet magyarítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már jó néhány napja keresem a megoldást egy program magyarítására, de nem találok semmi használhatót. A nyelvi fájlok ebben a programban .lng formátumban vannak.


Érdekes, hogy játékokhoz Dunát lehetne rekeszteni annyi fordítás, meg fordító oldal van.


Egyéb programokhoz meg semmi.


Olyan program, vagy programok érdekelnének, amivel fordíthatók ezek a nyelvi fájlok (nem csak az „lng” hanem több más is) és hozzáadhatók a programhoz.


Persze azt nem tudom, hogy esetleg nem kell-e bele nyúlni a fő programba is, hogy lássa az új nyelvi fájlt. Mert ha igen akkor ugye a program visszafejtése nem legális és lehetnek vele problémák.


Ha valaki tudna tanácsot adni, hálásan köszönöm.



#nyelvi fájl #program fordítás
2021. okt. 10. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy ezek a fájlok egy szövegszerkesztő (pl. Notepad++) segítségével megnyitóak és átírható bennük az egész szöveg.


Van, hogy a program megtalálja a "Hungarian.lng" fájlt, de van, hogy nem.

Ez esetben van, hogy működik az "English.lng" benne a magyar fordítással (vagyis az angol beállítás lesz a magyar) , de az is előfordul, hogy összeomlik tőle a program.


Először próbáld megnyitni az lng fájlt, hogy megnézd, olvasható-e benne a szöveg.

2021. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ez nagyjából hasonló, mint pl egy WordPress plugin esetén ott is előfordul, hogy az Angol ra van rá téve a magyar nyelv és úgy működik.


Próbáltam sima notepaddal van némi szöveg, de a szokásos érthetetlen katyvasz, nyilván le van fordítva.


A notepad++ szintén semmi még rosszabb, mert értelmes szöveg se található.


ResourceHacker nem is tudja megnyitni.


És valamiért a TotalCommanderben az Adobe DC ikont kapta meg, de az sem tudja megnyitni.

2021. okt. 10. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben viszont már vissza kellene fejteni a fájlt.


Esetleg egy hex-editor még segíthet kiolvasni a lényeget, de nem garantált.

2021. okt. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

PoEdit nem tudja megnyitni? Csak a WP-ről jutott eszembe.

Ha van lehetőség a programban nyelvet változtatni, akkor szerintem nem nagy bűvészkedéssel lehet bővíteni a választható nyelvek körét. Az adott program doksijában kell keresni erre infót.

2021. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen feltehetőleg vissza kellene fejteni.


Most próbáltam a HxD hex editorral, de elképzelhető, hogy ezt a programot még tanulnom kellene. Itt sincs konkrét szöveg.


A PO editor szerintem nem jó az kizárólag PO és MO fájlokra és azok szöveges verzióira jó, úgy tudom. De lehet egy próbát megér.


Van a Lang mappában összesen nyolc fájl az 8 nyelv:


deu.lng, enu.lng, esp.lng, fra.lng, ita.lng, jpn.lng, ptb.lng, rus.lng

2021. okt. 10. 09:59
 6/6 anonim ***** válasza:

magyarítani sehogy de magyarOSÍTANI talán lehet :D

Keresd meg a forráskódját a neten abban általában benne van a nyelvi fájlok értelmezhető változata. De lehet hogy nem is lehet magyarOSÍTANI az adott szoftvert.

2021. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!