Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# és C++ mennyire hasonlít...

C# és C++ mennyire hasonlít egymásra?

Figyelt kérdés
Ha megtanulok sokmindent a C# nyelvből, azzal - valamennyire - a C++ szintaktikáját is elsajátítom, illetve könnyebben fog menni az is, ha meg kell valamit valósítani benne?

2021. okt. 25. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Kb. annyira, mint a Java és a JavaScript.
2021. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem és azokról mi mondható el hasonlóság szempontjából? Sajnos nem ismerem egyiket se.
2021. okt. 25. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Szintaktikailag nem annyira hasonlítanak.


(Megkockáztatom, a C# és a Java - szintaktikailag - jobban hasonlít.)


Azt viszont általánosságban elmondhatom, minél jobban megtanulsz - kb bármilyen - nyelven programozni, annál könnyebb lesz a következő. Tehát ilyen szempontból, igen: könnyebben megtanulod utána a C++ -t. De nem azért, mert annyira hasonlítanának. :)

2021. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pascal-ul viszonylag jól tudok, a C tanulást ez inkább gátolja mint erősíti, szerintem az segített volna, ha C nyelvvel kezdek.
2021. okt. 25. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Én is Pascallal kezdtem (illetve előtte még Commodore64-en Basic-el), de nem volt gondom megtanulni a C-t. Utána már még könnyebb, mert kb. az összes ma használt nyelv (Python kivételével) a C szintaktikára épül.
2021. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen tananyag vált be hozzá, vagy könyv nélkül tanultad az alapokat is?
2021. okt. 25. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem. Még 2001-ben (de rég is volt), meg a "Programozzunk C nyelven" könyv.
2021. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!