Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus egyetemi képzésen mik a követelmények?

Figyelt kérdés

Leginkább arra lennék kiváncsi, hogy kötelező-e az informatika érettségi. Nem nagyon értem mivel van ahol követelmény közt van a matek mellett de nem mint kötelező feltétel. Emelt szintű angol érettségivel kiváltható?


A ponthatár annyira nem lényeges mivel pontom van bőven, inkább a feltételen nem tudok elmenni.



2021. okt. 25. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

"Emelt szintű angol érettségivel kiváltható?"

Nem, az idegen nyelvnek számít:

"A jelentkező érettségi bizonyítványában szereplő érettségi vizsgaeredmények közül a négy kötelező (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv, illetve az idegen nyelv hiánya esetén egyéb érettségi vizsgatárgy) és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy legjobb százalékos eredményeinek átlagát kell egész számra kerekíteni. Az érettségi bizonyítványban szereplő eredményekből összesen legfeljebb 100 pont számítható."

Forrás: [link]


"Választható érettségi vizsgatárgyak:

matematika kötelező

és

fizika vagy informatika vagy szakmai előkészítő tárgy vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy."

[link]

2021. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pár éve még úgy volt, hogy matek és vagy informatika, vagy valamilyen természettudomány (fizika, kémia, biológia) érettségi kell.


Szerintem szaladj neki egy infó érettséginek, mert marha könnyű. Én is azt tettem (32 évesen), mert anno még nem volt infó érettségi, a 2-es fizika érettségim meg nem segített volna. :D

2021. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát ha jól értem az “és/vagy” azt jelentené, hogy az informatika érettségi nem kötelező, viszont nélküle csak a matek érettségi ad pontot?

Csak azért vagyok elkeveredve mivel csak a mateknál van feltüntetve, hogy kötelező lenne.

2021. okt. 25. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:

"az informatika érettségi nem kötelező, viszont nélküle csak a matek érettségi ad pontot?"

Nem kötelező, de akkor helyette fizika VAGY szakmai előkészítő tárgy VAGY ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy közül kell választanod.

Az informatika érettségi abból a szempontból előnyös (hacsak nem informatikai szakgimnáziumban érettségizel) hogy "szakmába vág".


"mivel csak a mateknál van feltüntetve, hogy kötelező lenne"

Kötelező érettségi tantárgyak: magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv. Ezekből mindenképpen érettségizned kell.

2021. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, így már értem. Köszönöm!
2021. okt. 25. 18:06
 6/7 anonim válasza:
Nem tudom mennyire aktuális, de saját tapasztalatomból kiindulva: Emelt informatika érettségi nélkül ne menj oda, mert vért fogsz izzadni
2021. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egyetem függő, hogy emelt nélkül mennyire lesz nehéz. Nekünk Debrecenben van egy bevezetés a programozásba tárgy. Amin aki előtte még nem tanult programozni, is megtudja tanulni az alapokat és egyáltalán nem szenvedés.
2021. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!