Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes magyarul programozni?

XXNeonSmashXx kérdése:

Érdemes magyarul programozni?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok és sokszor keverem az angol és magyar szavakat. Alapból angolul van a legtöbb projekt, de gondoltam irom magyarul, ha már ez az anyanyelvem. Most ott tartok, hogy fél angol, félig magyar a kód. :D

Magyar fájlneveket használni (connection.php -> kapcsolat.php)

vagy magyar változóneveket ($username helyett $felhasznalonev), komment magyarázatok stb.



2021. okt. 27. 21:55
A kérdező szavazást indított:
A programozás nyelve az angol
Magyarul könnyebben értelmezhető más hazai fejlesztőknek
42 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ. Ha csak hobbiból csinálod, akkor mehet magyarul. De cégnél, hacsak valamiért nem magyar nyelvet használnak, akkor angol.
2021. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%
Szakmaiatlannak tartom magyarul. Ahogy németül, kínaiul, klingon nyelven is kínos lenne. A programozás nyelve az angol.
2021. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
65%
Aki nem angolul írja a kódot az vagy nem professzionális környezetben dolgozik (értsd: hobbiból programozgat), vagy tingli-tangli cégnél dolgozik, ahol minden mindegy. A programozás nyelve angol, és a világon a közös nyelv is angol. Ez a minimum 2021-ben.
2021. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Most éppen fősulis beadandót csinálok, ahol tudom, hogy csak én meg a tanár látja a forrást, és nem lesz nemzetközileg tovább fejlesztve (bár kitudja :D)

Így magyarul irom, hihetőbb, hogy én csináltam és nem stackoverflow-ról másolom az egészet.


Melóhelyen meg folytatom angolul.


Akkor arra próbálok figyelni, hogy egy projekten belül azonos legyen a nyelv..

2021. okt. 27. 22:17
 5/28 anonim ***** válasza:
70%
Egyetemen vagyok én is. Angolul írom. Ha belekérdez, meg tudom mondani, mit-miért csináltam. Miért hihetőbb, ha magyarul írod, hogy te csináltad?? Mi a gond azzal, ha angolul írod és jól programozol, akkor már hiteltelen, mert egyetemista csak gagyi kódot írhat? Szerintem itt van egy logikai bukfenc, érdemes lenne átgondolnod!
2021. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
31%

fájlnév/osztálynév/namespace/változó/függvény/mezőnév(db) -> mindig angolul


Kb két dolgot szoktam csak magyarul és az a kommentelés és a dokumentáció. Ezt annó cégnél is így csináltuk (csak magyar fejlesztők voltak, ezért így állapodtunk meg).


Továbbá camelCase stílusban szokás elnevezni a változókat. (Bár ez már inkább megállapodás kérdése, de többnyire ez a használatos.) Ugyanez igaz a függvény nevekre is.

Namespace/Class/Interface: PascalCase

Az adatbázis esetén szoktunk (bár ez is eltérhet, de mi így csináltuk és szabadúszóként is megmaradt ez a szokás): táblanév/mezőnév/stb.. esetén snake_case használok.

Webfejlesztésnél pedig a css-nél az id-k és class-ekhez kebab-case -t.


De formázásra is voltak ilyen "szokások". Pl függvény esetén a kapcsos zárójel mindig új sorba kerül, soha nem a végére. Ellenben feltételnél pedig mindig a sor végére.


Érdemes megnézni pár kódot és betartani a szabályokat, hogy jól olvasható kódot kapj a végén.

2021. okt. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%

én PHP-zok (főállás), mellette C#-ban is fejlesztek (hobbi + mellékes)


magyar szavakat kevés helyen használok: pl ha html-ben ID-t adok (classnál már nem szokásom)

legtöbb esetben ID-nál is angolt használok, ritka a magyar, de néha megesik


viszont debug üzeneteknél (úgy értem a stringekben) nem is nagyon használok magyart, pedig azt senki nem látja később, mégis angolul írom, KIVÉVE amikor "almafa" a debug üzenetem :D


olyan furán nézne ki számomra, hogy:

EntitasMenedzser.Peldany.UjEntitasKerese()

ahelyett, hogy:

EntityManager.Instance.GetNewEntity()


ha megfelelő szinten vagy szakmailag és angolban, akkor könnyen olvasod és értelmezed az angol kifejezéseket, kódokat

2021. okt. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
28%

Miért ne?

Magyarországon vagyok, magyar munkatársakkal dolgozok, nem fogok merő flancolásból mindent angolul elnevezni. A kódminőségen nem ront.

2021. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
34%

"Minden nemzet a maga nyelvén lett tudós..."

A számítástechnikának az angol annyiban a nyelve, hogy angol nyelvterületen jött létre, és a kulcsszavak angolok. Nem a használt nyelvtől lesz valami minőségi, vagy szakmaiatlan.

2021. okt. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%
Ha magyarul programozol, akkor ugyanogy keverni fogod az angollal, mivel a beepitett fuggvenyek pl. angolul vannak elnevezve, tehat amellett, hogy tok hulyen nez ki, meg semmi ertelme sincs.
2021. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!