Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Scanneléssel kell bevinnem...

Scanneléssel kell bevinnem egy string alapot,két egész számot egy sorban szóközzel elválasztva egymástól,majd ki kell íratnom a stringből az adott karakterláncot. Jó úton vagyok ezzel a folyamattal,vagy teljesen rossz az egész?

Figyelt kérdés

Scanner sc = new Scanner(System.in);


String s=sc.nextLine();

int n=sc.nextInt();

int a[]=new int[n];


for(int i=0;i<n;i++){

a[i]=sc.nextInt();

System.out.println(s.substring(a[i]));



}



2021. nov. 4. 21:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Javaban kell azt nem irtam oda.
2021. nov. 5. 08:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha két számot kell bekérni, akkor minek egy n hosszú tömb?

Amit leírtál, az azt csinálja, hogy n-szer bekér egy számot, és kiírja a stringet az n-edik karakterétől.

Nem kell ciklus. Helyette 1 nextLine() és 2 nextInt(), majd 1 substring().

A dokumentációban meg lehet nézni, a substring()-nek van olyan változata, amely 2 paramétert vár, a megfelelő indexeket.

2021. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,

Lehet most hülyeséget írok,de a feladatban úgy szerepel hogy a két bejövő szám egy sorban legyen szóközzel elválasztva viszont ha én két nextIntet csinálok akkor egymás alá kell őket majd adni nem?

Ez volt ami bezavart a példában is.

Nekem is ez volt az első ötletem,de mivel írta,hogy egymás mellé jön a két szám szóközzel elválasztva ezért választottam a tömbös opciót.

2021. nov. 5. 10:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell. De miért nem próbálod ki?

(azt meg nem értem, hogy a tömb ezen mit segítene)

2021. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jogos a felvetés jobban bele gondolva semmit nem értem vele,mert csak az a tomb erteket kaptam meg ugy is,

Egy ezeloti pelda miatt gondoltam rosszul ahol egy nextIntet betettem egy tomb hosszának,majd az adott szám szorzatait irattam ki egy for ciklussal

2021. nov. 5. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogod, kiadsz két nextInt()-et és elmented őket két külön változóba, majd utána kiíratod őket. Így fél perc alatt letesztelted, hogy ki tudja-e szedni egy sorból szóközzel elválasztva a két intet.
2021. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez lett a jó megoldás!Köszönöm még egyszer a segítséget!
2021. nov. 5. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!