Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok mondani olyan API-t,...

Tudnátok mondani olyan API-t, amivel le lehet kérni az összes országot illetve adott országnak a megyéit és városait?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a programozás házimban egy regisztrációs űrlapot kell csinálni és azon belül az egyik feladat, hogy az országot/megyét/várost egy API-ból kell lekérni AJAX segítségével (és ezekből választhat a felhasználó, tehát nem ő írja be). Tudtok esetleg ilyen (ingyenes) API-t?

Amiket én találtam azok általában csak országokat adtak meg.



2021. nov. 5. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem találsz jobbat, akkor nézd meg a wikidata.org-ot. Ez kb a wikipedia csak programoknak.
2021. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, a probléma hogy lapoztatni kell:


[link]


Negyed óra kutatás után ezt találtam:


[link]

2021. nov. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ebbe az irányba indulnék el:

[link]


Bár gondolom nem szerves része a feladatnak, hogy valós apit keress. Vagy gondolom akkor megadták volna melyiket használd.

Tehát én rákérdeznék, hogy elegendő-e akár egy txt fájlt (mintaadatokkal) felhasználni "API"-nak, mert valójában az ajaxos megvalósítást nem nagyon befolyásolja a forrás.

2021. nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés:


A feladat ebben a formában nem is pontos: ugyanis a "megye" nem minden országban értelmezhető. Tehát nagy országok esetén ez további egységekre van bontva.

2021. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!