Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nehéz elsajátítani...

Mennyire nehéz elsajátítani az AI készítést (python)?

Figyelt kérdés
Másfél év múlva lesz egy vizsgánk, ahol csoportos projektet kell bemutatni. Python az egyik nyelv amit tanulunk az iskolában, ami talán az egyik legjobb nyelv az AI-hoz. Nem vagyok túl jártas a területben, csak a legalapvetőbb felépítését tudom a deep learning algoritmusoknak. 3-an vagyunk egy csapatban, mindannyian felnőttek, de a pythonnal 2-en a csapatból még csak most kezdünk ismerkedni. Nekem van egy egész erős C++, Lua múltam ami azt jelenti, hogy viszonylag gyorsan eltudnám sajátítani a nyelvet. Mennyire reális cél, hogy egy betanított AI-t készítsünk addig, ami mondjuk képes kézzel rajzolt számokat felismerni?

2021. nov. 6. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Online tutorial-ok vannak számfelismerésről, azt lemásolod és kész, működik. Percek kérdése. Órák kérdése, ha mindent átrágsz.


Pár mátrixművelettel kell tisztában lenni matekból, meg többváltozós függvények optimalizálásával.


A programnyelvi elemek egyáltalán nem bonyolultak, mondjuk attól függ, hogy valami framework-kel csinálod-e, mert akkor azt is meg kell ismerni.

2021. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az írott számok felismerése az szinte a deep learning hello worldje, tele van a net ilyen tutorialokkal. Szerintem 1 hónapon belül meg tudod csinálni azok alapján.
2021. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor esetleg egy nagyobb volumenű projektbe is bele lehetne vágni, mondjuk képeken emberek felismerésébe? Framework nélkül mennyire nehéz? Mert asszem nem nagyon lehet vizsgán azt használni.
2021. nov. 6. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen az a vizsga, mi a tétje. Én nem vagyok tanár és diák is régen voltam, de szerintem jobban hat egy egyszerűbb projekt bemutatása amit úgy ismersz mint a tenyeredet és a fejedben van minden, mint egy komplex ahol vannak homályos foltjaid.


Persze ha teljes másfél év van a projektre, akkor ciki egy számfelismerőt bemutatni.

2021. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Framework nélkül k.vára. A képelemzés tipikusan az egyik legnehezebb terület, persze ez is attól függ mit akarsz. Egy alap alak felismerésre akár kész tutorialt is találsz, de ha valami egyéni igényed is van, akkor kezdődik igazán a meló. De ha érdekel ilyesmi akkor első körben a yolo projektnek nézz utána.
2021. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. 2 éves szoftverfejlesztő technikumra járok, aminek a végén van egy szakmai vizsga. Angolul kell bemutatni egy csapatban készített, teljesen önállóan írt alkalmazást. Játékmotor például egyáltalán nem használható. Python a tananyag része, de az AI-t csak nagyon minimálisan érintettük, nincs a tantervben, így azt teljesen önállóan kéne tanulni. lehet, hogy igazatok van, a bemutatás tényleg nem lenne egyszerű. Másfél év alatt úgy, hogy közben több másik dolgot is kell tanulni nem lehet benne úgy elmélyedni, hogy ne a fejemet vakarjam, ha valami nagyon szakmai dologba kérdeznek bele. Jelenleg csak az ötletelés megy, de akkor ezt elvetem.
2021. nov. 6. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Az AI neuron-hálós modellje szerkezetileg egyszerű, I, O és hidden layerek, de a belső, a matematikai háttere nagyon kemény.

Én készítettek karakterfelismerőt, elég sokat kell tudni hozzá, hogy az úgy is dolgozzon, ahogy az elvárt.

2021. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az AI önnmagában semmi. A kérdés az, hogy milyen adatod van, mit akarsz megtanítani. Minden ezen múlik, ezen múlik, hogy triviális-e probléma, vagy PhD szintű.
2021. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy szimpatikus library-bol meghivd a szukseges fuggvenyeket, azt par nap alatt osszeollozod. Viszont azt, hogy meg is ertsd, ami tortenik, esetleg sajat implementaciod legyen az eleg kemeny falat.
2021. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!