Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bináris fával esetleg más...

Bináris fával esetleg más módon van megoldva ez a Huffman-algoritmus?

Figyelt kérdés

Ez a Huffman-kódolás bináris fával, vagy más módon van megoldva?

Hányféleképpen lehet megvalósítani ezt az algoritmust, van egyszerűbb megvalósítás, a működését hogy lehetne megérteni?

[link]



2021. nov. 21. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

A Rosetta Code-n 60 nyelvben van megírva a Huffman-algoritmus:

[link]

2021. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb szerintem megérteni szövegből, mint kódból. A fenti rosettás linken pl. le van írva az algoritmus.
2021. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Én személy szerint nagyon hasznosnak tartom a Rosetta Code-t. Több mint 700 példaprogramot tettem fel Ring nyelvben. Sokszor ha elakadok, megnézem a más nyelveken írt kódokat.
2021. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hasznosabb lett volna valami normális nyelven feltenni azt a 700 példaprogramot.
2021. nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
#4 Mi a gondod a Ring programozási nyelvvel konkrétan? Szerintem igen ígéretes és állandóan fejleszti a Ring Team.
2021. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4 Olvasd el a világ számos pontjáról érkező véleményeket.

[link]

2021. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
#4 Egyébként már tettem fel Python példaprogramokat is. Elöször megírom Ring-ben utána ennel alapján átírom Pythonba.
2021. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kettes jót ír, valóban egyszerűbb a huffmann kódolás algoritmusát szöveges leírás alapján befogadni, mint forráskódból.


Ird le, hogy honnan nem érted és segítünk. Kezdjük innen:


A tömörítendő adathalmazon, ami jobbára byte-ok egydimenziós tömbje, végig kell lépkedni és megszámolni, hogy bizonyos értékű byte-okból mennyi van benne.


alma a fa alatt


Ez tartalmaz

a : 6

l : 2

m : 1

f : 1

t : 2

space : 3

2021. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Önmagában a bináris fával van problémám, meg "amikor az algoritmus elkezd működni" azt teljesen nem értem, a megszámlálás teljesen érthető.

2021. nov. 21. 12:45
 10/13 anonim ***** válasza:

A számítástechnikában léteznek adatszerkezetek.

Ezen belül léteznek un. speciális adatszerkezetek.

Ilyen pl a verem, a sor, stb.

Ezek jellemzője, hogy a bennük eltárolt adatok egy bizonyos struktúrában helyezkednek el. Ami nem jelent mást, mint hogy a bennük lévő adatokhoz nem férhetünk hozzá akárhogy.


Pl., ha a veremben eltároljuk egy szó vagy mondat kataktereit. Akkor azt fordított sorrendben vehetjük onnan ki.


ADAM-ból MADA lesz, 12,19,27,4,6-ból pedig 6,4,27,19,12.


Mire is jó ez? Hát pl arra, hogy bizonyos sorrendet, ha törik, ha szakad, erőlködés nélkül fenn tudjunk tartani.


Ha pl. a főprogramból meghívunk egy függvényt, akkor a függvény lefutása után hívás helyére kell visszatérnünk, igaz?


Hát erre jó a verem, mert a függvény meghívása előtt a verembe beteszem azt a memória-pozíciót, ahol éppen vagyok a programban (plusz egy) akkor a függvény lefutása után elég a veremből kiolvasnom, hogy hol kell folytatnom a programomat. Ez akkor még érdekesebb, ha a függvényből is meghívok még egy és még egy függvényt.

Mivel a veremből mindig a legutoljára oda betett értéket vehetem ki csak, így garantált, hogy mindig a megfelelő helyre tárek vissza.


Na, a bináris fa is hasonló, az adatok abban is valamilyen struktúra szerint foglalnak helyet.


Egy bináris fának van egy gyökere, ahonnan két irányba lehet tovább építkezni, jobbra és balra, aztán ezekből is jobbra és balra. Ezért bináris. Ha egy bináris fában eltárolunk adatokat, akkor a kiolvasás megad egy elkivánt struktúrát, ahogy a veremnél.


A -Lalalala- string bináris fában eltárolva kinézhetne úgy, hogy a gyökérben lenne az l betű, jobbra az a, balra pedig semmi.


Ez két karakter, igaz?


Na, ehhez a két karakterhez már csak a kiolvasás módját kell mellé bitsorozat formájában eltárolni és kész is van a tömörített kód.

Mi a kiolvasás módja?

Hát az, hogy elindulok a gyökértől, és leírom amit találok. Tovább lépek és ha 1-es a bit, akkor a-t írok le, ha 0 akkor meg z-t.


gyökér: l

jobb: a (1)

bal: nincs


Jobbra egyes, balra nulla. A lalalala string így az: 1,1,1,1 bitsorozattal eltárolható.


A kiolvasás úgy megy, hogy leírom a gyökérben talált karaktert, ez itt az l. kiolvasom a bitsorozat első bitjét, ami egyes, így a gykértől balra lépek el. Amit itt találok (a), azt leírom a már leírt l mellé. mivel a fa lefelé nem folytatódik tovább, így kilépek és ujra a gyökeret olvasom, ami megint csak l, leírom, majd ha egyes a bitsorozat következő tagja, akkor megint jobbra lépek el és az ott talált a betűt írom le és így tovább, amíg a bitsor végére nem érek. Nulla ugye nem lehet, mert nincs is bal részfánk.


A végén megkapom pontosan azt a karaktersorozatot, amit betömörítettem.


Egy karakter nyolc biten tárolódik el. A lalalala nyolc karakterből áll.

A lalalala esetében tehát nyolcszor nyolc, azaz hatvannégy bitet igényel az, hogy eltároljuk, tömörítetlen formában.


A tömörítésünkkel (ez a fa és mellé a bitsorozat)ezt a hosszot lecsökkentettük kétszer nyolc, plusz egy bit jelzőbitre (ez informál, hogy a gyökér (l) utáni elem (a) jobb vagy baloldali-e) plusz a bitsor, ami most itt, esetünkben még négy bit.

Ez összesen 21 bit, ami az eredeti 64 bit helyett egy remek kompressziós arány, mivel annak alig egyharmada.


Ez a leírás az elvet, az adatstruktúrák hasznosságának elvát próbálja meg megértetni veled.

2021. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!