Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség az Oracle SQL...

Mi a különbség az Oracle SQL Developer, a Microsoft SQL Server és a MySQL között?

Figyelt kérdés

Az odáig oké, hogy van a kliens-szerver architecktúra, ahol kliens vesz adatokat a szerverről. De adatbáziskezelésnél ezek a szoftverek mit csinálnak?


Oracle SQL Developerrel szoktam adatbázishoz csatlakozni és selecteket írni. Akkor ez egy kliens program?


És az SQL Server pedig tök más mint az előbbi és azt a szerverre lehet csak telepíteni míg az oracle developert pedig csak kliensre? És a MySQL kliens vagy szerver program?


Valaki elmagyarázná részletesen, de velősen, hogy az adatbázisrendszerek hogy épülnek fel és a fenti szoftverek mi célt szolgálnak?



2021. nov. 28. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Normál esetben van az alkalmazásod, például egy weboldal, ami az adatbázishoz kapcsolódik. Ha viszont te az adatbázisban szeretnél piszkálni oly módon amit a weblapod nem tesz lehetővé akkor használsz valami mást pl. egy fejlesztői klienst mint a microsoft sql server management studio vagy mittom én.
2021. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, de akkor az Oracle SQL Developer ugyanaz mint az SQL Server csak egyik oracle másik microsoft termék? Tehát mindkettő adatbázis(szerver) fejlesztésére szolgál?


Mert oracle developerben én csak gagyi select-eket szoktam írni, de nyilván kapcsolódom egy (teszt)adatbázishoz, ahol vannak a táblák. Meg más modulok is vannak még (procedure, index, directory stb.) csak azokat nyilván nem használom kezdőként.

2021. nov. 28. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Oracle SQL developer az csak egy kliens alkalmazás Oracle SQL szerverekhez.


Lehet hogy más szerverekkel is működik ha ismernek közös protokollt.

2021. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És akkor oracle sql szerver kezeléséhez/fejlesztéséhez milyen szoftvert kell letölteni?


Illetve haz MS SQL Server egy szerveroldali program (a Microsoft-tól), akkor mi annak a kliens megfelelője? (úgy mint az oracle sql developer)

2021. nov. 28. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
15%

Most hülyének nézel vagy ennyire nem érted?


Már leírtam, hogy SQL Server Management Studio

2021. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szerverprogram az olyan, mint egy fájlrendszer, tárolja az adatokat és elvégzi a műveleteket, amiket kérnek tőle. A kliens program pedig maga a felület, amivel beviszed az adatokat és megjeleníti a szerver által adott választ.


Konkrét példa.


MySQL esetén a mysqld vagy mysql-server vagy hasonló nevű (disztribúciófüggő minek nevezik át) háttérben futó állomány a szerverprogram. Fut a háttérben és porton vagy socketen várja, hogy csatlakozzon hozzá valaki. Persze mást is csinál (replikálhat, szinkronizálhat, ütemezéseket futtathat, stb.), de most ne menjünk ebbe bele.


Maga a mysql állomány, ami általában települ a mysql-server csomaggal együtt, az pedig a parancssoros kliens. Amikor konzolba beírod, hogy "mysql", akkor csatlakozik a szerverhez és várja, hogy kiadd a parancsokat, amiket tovább küld a szervernek.

2021. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!