Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen egy szoftverfejlesztő...

Milyen egy szoftverfejlesztő átlagos napja cégnél?

Figyelt kérdés

Mellékállásban lehetne végezni?

Hétvégente programoznék leginkább, mert hétköznap mással foglalkoznék.

A cégek hány nap munkát kérnek általában és mennyit home officeban?


Köszi!



2021. nov. 30. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Cégnél csapatban szerintem nem megoldható, hogy csak hétvégén dolgozz. Alvállalkozói lehetöségeket keress, ahol nincs csapat. Bár meetingeket így sem fogod tudni megúszni hét közben.
2021. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Általànos tapasztalat, hogy a cégeknek főállású ember éri meg, még a részmunkaidő is ritka, heti 16 óra melóról meg kb soha nem hallottam, max freelancerként. De ahhoz meg tudás kell, ami kérdésedből adódóan neked még nyilván nincs.
2021. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

20 óra alatt gyakornoki vagy diákmunka sincs.


Meglepődtem, de diákszervezeteknél amikor diákmunkát kerestem és tudták hogy még egyetemista vagyok (nem is az utolsó félévben) többször is próbáltak +30 és 40 órás munkákat ajánlani.


Ahogy nézegettem az átlag minimum óraszám, amit elvárnak diákmunkáknál 25 óra körül lehet.


Nekem sikerült egy nagyon ritka lehetőséggel 10 órát dolgoznom, de az nem is programozással kapcsolatos volt. Csak szimplán tesztelés.


Sok diákot azzal a reménnyel tanítanak be és vesznek fel, hogy a későbbiekben tovább dolgoznak nálunk.


Plusz szerintem ott is szinte lehetetlen olyan állást találni programozással, amit hétvégén lehet csinálni.


Szóval felnőttként hallgatói jogviszony nélkül szerintem közel lehetetlen az amit szeretnél.

2021. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hétvégente programoznék leginkább, mert hétköznap mással foglalkoznék."

Haha, megnézném, ahogy ezt elővezeted az interjún. :D

2021. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Átlagosan?


- 9kor napi meeting, ami rendszerint 10-20perces. Megbeszéljük, mit csináltunk tegnap, mivel fogunk foglalkozni aznap. Felmerülő dolgokat átbeszéljük. Ezt egy online felületen.

- 10-ig megreggelizek, kávét csinálok, majd leülök a géphez és elkezdek dolgozni.

- ~12h-kor ebédelek, majd ismét folyt köv.

- 16-kor már nem kezdel el új feladatot csinálni, de ha van egy folyamatban azt 17-ig csinálom. Van mikor benne vagyok nagyon, akkor egyes esetekben kiengedem 18ig is akár.


Menetközben, ha beesik egy csapat szintű kérdés, akkor metting. Kollégákkal való egyeztetés, ha egy feladat nem érthető. Esetleges felmerülő problémákat megoldani.

Egy apróbb feladat is kinyúlhat 8-12órásra is akár, mert bármi gáncsoló tényező szóba jöhet.


Fentiek fényében hétvégenti munka az nagyon kicsi kapacitású, sőt azokkal akikkel meetingelnél nem akarnak dolgozni hétvégén (1-2 állat kivételével). Így ha feladatod blokkoló tényező gátolná, nem kapnál segítséget se.

Nálunk is van külsős, de ők is főmunkaidőben dolgoznak.

2021. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok:

"A cégek hány nap munkát kérnek általában és mennyit home officeban?" Erre is válaszolok: ahol én vagyok (magyar cég és multi) 100%-os a home office. Nah jó 2-3 hetente 1x bemegyek, környezet változás miatt. :)

2021. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez így néz ki:

- Felkelek 8:58-kor. Ölembe veszem a laptopot, majd 9:10-kor beesek arra a meetingre, ami 9:00-kor kezdődött.

- A reggeli meeting eltart fél 10-ig. Majd kimászok az ágyból reggelizni. De még mindig kib_szott álmos vagyok, így inkább visszafekszek az ágyba.

- 11 óra környékén általában rám jön a budizhatnék, így a következő 20 percet trónolással töltöm.

- Lassan ebéd, meg kell nézni azt a 30 kajáldát, hogy melyik kínálata tetszik a legjobban. Ez szintén olyan 20-30 perc alatt megvan.

- Leadom az ebédrendelést. A következő egy órában izgalommal várom, hogy megérkezzen a futár. Még meg sem néztem az aznapi híreket és a macskás videókat a YouTube-on.

- Úgy 1-másfél órán belül megjön a kaja, amit fél órán belül elfogyasztok. De basszameg, nincs mit inni, én meg szomjas vagyok, szóval leugrok a sarki boltba. Meg ha már ott vagyok, akkor veszek sört is, mert ezt a kemény munkát másképp nem lehet elviselni.

- Fú basszus, úgy telizabáltam magam, hogy mindjárt bealszok itt a gép előtt. Le is pihenek egy kicsit.

- Úgy kettő-fél 3 körül kezdek magamhoz térni. Ideje megnézni a céges chatet és a levelezést. Nem igaz, hogy egy indiai már megint nem bírja felfogni, hogy lehagyott egy pontosvesszőt, és ezért nem fordul nála a kód. Muszáj egy sört inni, hogy lenyugodjak. Na sebaj, egy órás meeting keretében végigvezetem neki, hogy mi a gondja.

- Lassan kelnek az amcsik, és ők is tartanak velünk egy (nekik még) reggeli meetinget, amire muszáj bemenni.

- Na jó, csapjuk fel a Visual Studio-t, mert tegnap zuhanyzás közben rájöttem arra, hogy mi a kínja annak a library-nak, ami miatt nem megy a kódom. Basszus, tényleg az volt a baja. Micsoda eredmény, ez felér egy teljes napnyi munkával!

- Megcsinálom azt az 5 sorból álló PR-t, majd egy review meetingen felvázolom, hogy mit csinál. Közben más kollégák PR-jait is átnézzük. Mindenkinél van haladás, menedzser boldog, sikert alkottunk ma is.

- Délután 4 van, vége a munkának. Kikapcsolom a céges gépet, és bekapcsolom a sajátomat.

2021. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát a hétvégén dolgozok és csak otthonról dolgozok kategória az akinek azért van több év tapasztalata, önállóan tud dolgozni és le tett valamit az asztalra


kérdező nem akarlak megbántani, de a kérdés azt mutatja számomra, hogy baromira nem vagy az aki megüti ezt a szintet


én főállásban szoftverfejlesztő vagyok, akarod tudni miből áll a napom?


ha otthonról dolgozok, akkor 8-9 körül felkelek, aztán a kötelező meetingekhez ütemezem a napom egy részét

ettől függ mikor alszok, játszok, filmezek (igen munka időben)

ha beesik valami SOS feladat, akkor azt megcsinálom, de kényelmesen beosztom a munkát

ha bentről vagyok (mint pl most is), akkor hajnalban kelek, hogy korán beérjek (cserébe korábban is lépek le)

ilyenkor bentről gyakori, youtube, munka, filmezés, kollégákkal hülyéskedés


persze itt a munkaidőben képzem magamat az általam választott területen, van amikor pont a munkához szükséges, van amikor csak a hobbimhoz


a munkát jó esetben heti pár órában elvégzem, nem terhelem magamat nagyon

2021. dec. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Irgyellek, jó dolgod van.
2021. dec. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9:

pár évet azért dolgoztam, hogy ennyire kényelmes legyen :)


mellette a mellékes szálat nem írtam le, meg ez egy átlagos nap

néha megesik, hogy abszolút semmit nem csinálok, máskor meg van, hogy este 8-ig tolom, vagy épp hétvégén is adott dolgoknak nézek utána

2021. dec. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!