Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gondoltam nyugdíjkiegészítéské...

Gondoltam nyugdíjkiegészítésként megtanulnék programozni és freelancerként tevékenykednék. Érdemes elkezdeni? Ha igen, milyen fejlesztést, melyik nyelvet (nyelveket) és keretrendszert tudnám a leghamarabb és legkönnyebben elsajátítani, hasznosítani?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2021. dec. 2. 03:25
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Mint már többször írtam ezen a fórumon, én első nyelvnek a Pythont ajánlom. Nagyon jó kódszerkesztő található hozzá:

[link]

2021. dec. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

"Gondoltam nyugdíjkiegészítésként megtanulnék programozni és freelancerként tevékenykednék."


Az igen.


"Érdemes elkezdeni?"


Hát, nem igazán.


Programozni tudni, az nem annyit jelent, hogy megismersz egy programnyelvet és kész. Szükséges szakmai ismeret is, elég komoly mennyiségben. Matek, algoritmuselmélet, gráfelmélet, valószinűségszámítás, halmazelmélet, logika, sok egyéb és a tetejébe még némi tehetség is.

2021. dec. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
A hobbiszintet kitartással, szorgalommal elérheted.
2021. dec. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Őszinte tiszteletem az elképzelésért, az én szüleimnél a mobil és tablet használata is kihívást jelent. :-)


Elsőnek azt kell eldönteni hogy milyen platformra - eszközre szeretne programozni.


pl. azért kezdenek a HTML és CSS leíró nyelvekkel, mert mára szinte minden megjelenítés ebbe történik. Mobilok applikáció WebView rétegben, Desktopon Skype és VisualCode is WebView -ba jelenik meg.

Aztán a JavaScript ami megint univerzális lett, mert web és applikációk, de szerver oldali nyelvként is használják (NodeJS).

Majd erre lehet ráépíteni framework -el, ami CSS -nél lehet BootStrap vagy JS -nél Angular.


De vannak olyan feladatok, amikhez ez nem jó, és ott natív programozás, C/C++ vagy C# kell, esetleg Python, vagy JAVA.

Mobil aplikációk eset pl. iOS -hez (Apple) Swift nyelv (meg persze hozzá megfelelő eszközök), vagy Androidnál JAVA/Kotlin nyelv.


Sőt, ha webről van szó, akkor a legelterjedtebb a PHP.


És ha már meg van a programozási nyelvek, nem szabad elfelejteni az adatbázis kezelést se, pl. MySQL.

Ez megint egy szép művészet, és lényegében az adatokkal történő zsonglőrködés fogja életet adni a programnak.

2021. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sosem késő elkezdeni, de hogy ténylegesen pénzes projekteket tudjon csinálni az ember, az minimum 4-5 év aktív tanulás...
2021. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A freelancer oldalak tele vannak indiaiakkal meg kinaiakkal, akik egy marek rizsért dolgoznak.

Kezdokent nehez oket legyűrni, halado szinthez meg több év tapasztalat kell.

Es meg akkor is tobb ezres a konkurencia.

2021. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem. A valóságtól teljesen elrugaszkodott elképzelés, hogy otthon majd nulláról megtanulsz olyan szinten programozni, hogy majd nyugdíj mellett el-freelancerkedsz. Erre az esély abszolút zéró.


A programozás jó dolog, érdemes megtanulni, lehet csomó érdekes dolgot csinálni otthon, de, hogy ezzel így pénzt keresni nem fogsz az 100%. Miért nem inkább egy villanyszerelő tanfolyamot csinálsz inkább? Ezt teljesen komolyan kérdem, nem baszogatásból. Biztos vagyok benne, hogy 30km-es körzetedben rengeteg ember van, aki nem talál normális villanyszerelőt, aki megbízhatóan odamegy és valami viszonylag kis melót normális áron megcsinál.

2021. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igenis vágj bele, legfeljebb nem éred el maximálisan a freelancerkedéshez szükséges szintet, de legalbb valahova eljutsz egy-két év után ha motivállt, kitartó és szorgalmas vagy.
2021. dec. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem. Valami light-osabb webfejlesztést, főleg back- end, PHP vagy javascript, ha nem megy, elmegyek bakternak...


Villanyszerelő már biztos nem leszek, sajnos szédülök, a végén leesnék a létráról (nem viccelek)

2021. dec. 3. 01:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!