Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet tanulni egy programn...

Meg lehet tanulni egy programnyelvet a nulláról, kizárólag Udemy és hasonló netes kurzusok segítségével?

Figyelt kérdés

A nulláról alatt azt értem, hogy bölcsész vagyok, és felhasználói szinten értek a számítógépekhez (magyarán full hülye vagyok hozzá).

Emberi nyelvekből sikerült megtanulnom ötöt, viszont azokhoz jól jött egy "élő" tanár, hogy magyarázzon időnként.


2021. dec. 10. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak így lehet - mármint magadtól. Ez nem úgy működik mint a német, hogy megtanulod a mondatszerketezet és a kifejezéseket. Ehhez gyakorlás kell, a tanár akkor lehet hasznos ha elakadsz valahol, de ami a te problémád, az volt már másnak is és fenn van a neten.


Kitartás, csak ebből kell sok.

2021. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azok nélkül is.


Rossz példa mert 99% hogy nem fogod ismerni a programot, de én pl. az első "igazi" nyelvemet az Emacs miatt tanultam meg ami egy nagyon programozható "szövegszerkesztő".


Emiatt úgy rámragadt, mint pl. emberi nyelveknél ha körülötted beszélik, persze segített a kézikönyv mellé.


Azt is vedd figyelembe, hogy programozni tanulni nem egyenlő egy nyelv megtanulásásval. Meg kell értened a "jelentését" annak amit csinálsz.


Sokat egyszerűsítettem, de állításod szerint "full hülye vagy" szóval igyekeztem érthető lenni

2021. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Innen tanultam az (igaz keretrendszereket) Angular-t, Flutter-t, Spring Boot-tot. Érintettem a szoftware architect témákat is, Elasticsearch-t, MongoDB-t és sorolhatnám.

Kubernetes folyamatban van, Kafka-t is elkezdtem már... Felhők közül az Azure is a csőben van.


Igen! Nekem közel vagy 40 kurzusom van már a fiókomon. :)

2021. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat! Igen, tudom elég hülye ez a kérdés.

Lehet, hogy belevágok, nagyon kíváncsi vagyok, hogy át tud-e az agyam állni egy gépi nyelvre.

2021. dec. 10. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlás-Gyakorlás-Gyakorlás a kulcsa.
2021. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"gépi nyelvre"


Szerencsére nem muszáj, a legtöbb nyelvet igyekeztek emberi agyra hangolni :)

2021. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7# vagyok, azt még hozzáteszem hogy azért nagyon hasznos ha tudod mi történik. Ha már tudsz valami számodra barátságosat akkor nézz utána ilyeneknek mint C pointer meg assembly.


Persze ez ráér

2021. dec. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!