Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » CodeBlocks vagy Visual studio?

CodeBlocks vagy Visual studio?

Figyelt kérdés

Mind a kettő jó szerintem, csak más-más projektek esetén érdemes őket használni.

Viszont érdekel, hogy ti mikor melyiket használnátok, mi a véleményetek a két programról.

Eddig csak a CodeBlocks-ot használtam komolyabban, de majd ki szeretném próbálni a Visual studiot is.


2021. dec. 13. 22:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Még kezdő vagyok, ezért tettem fel a kérdést.
2021. dec. 13. 22:12
 2/10 anonim válasza:
75%
Ha még kezdő vagy, akkor a CodeBlocksot használd, ha egy kicsit már jobb vagy a programozásban akkor szerintem jöhet a Visual Studio. De ez csak egy tipp, mert én is CodeBlocksban kezdtem programozni, viszont megtudtam, hogy a HTML kódolás miatt előbb-utóbb használnom kell majd a Visual Studiot is.
2021. dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Részemről Sublime Text, és mint látod: erre nincs egzakt válasz. Kinek mi jön be. :) Próbáld ki mindkettőt, és használd, amelyik jobban bejön. :)
2021. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Csatlakozom a #3-hoz. Próbáld ki mind a kettőt, gyorsan kiderül melyik esik neked kézre.


CodeBlocks egyszerűbb, átláthatóbb, viszont nem tol mindent a kezed alá, előfordulhat, hogy küzdeni kell konfigurációval.


VisualStudioban kb 3 kattintás egy új projekt, amihez ha akarsz hozzá se nyúlsz, mert mindent összeállított neked. Az is igaz ugyanakkor, hogy ha akarod saját magad is konfigurálhatod a fejlesztői környezeted, viszont ahhoz ismerned kell a VS-t.


#2 HTML kódoláshoz pont nem kényelmes a Visual Studio. VS Code inkább, de számtalan más IDE-t kínálnak már webes környezethez, ami messze lekörözi a VS-t. VS akkor nagyon jó, ha integrált rendszert fejlesztesz (persze másban is jó lehet, de ebben nagyon).

2021. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

VSt csak akkor, ha bírja az ember gépe. nagyon sok hasznos dolog van benne, jetbeains resharperrel egy csoda, de pl még a viszonylag új ultrabookom sem nagyon szeret amikor azt futtatom (persze böngésző meg miegymás mellett)


emellett nekem elég nagy hátrány, hogy Windows specifikus IDE, én meg inkább linux párti vagyok.


a codeblockstől sulis ptsdm van, nagyon nem szerettem...


őszintén ha nem kell msvc solutionnel dolgozni, általában a CLiont preferálom

2021. dec. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A VS az egyik legelterjedtebb Windows specifikus IDE, bár már azt se nagyon lehet mondani, hogy "Windows specifikus", mert támogat CMake-t is és tudsz vele WSL-en keresztül direkten Linux fejleszteni.


Próbáld ki nyugodtan, én magam VS párti vagyok, nem kell hozzá erőmű, de ne vmi öreg géped legyen, az tuti sz*rul fogja bírni. Bár anno VS2015-el dolgoztam én egy Athlon II-n is és túléltem :D

2021. dec. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én Visual Studio Code-ot webhez

Visual Studiot C#, Unity projektekhez

2021. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

#6


win specifikus alatt azt értettem, hogy winen fut csak (vagyis macre is van, de nem túl teljes értékű)


mezei linux distrokra nincsen, és wine-nal sem nagyon lehet működésre bírni

2021. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
persze dual bootolok (c# miatt kénytelen vagyok) szóval ez önmagában nem a legnagyobb hátrány, de c++ra nem ad annyival kevesebbet egy CLion, hogy megérje mindig átjelentkezgetni
2021. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

BME?


Első két félévben utáltam a CodeBlocks-ot. Elavult sz-r, aminek a Mac verzióját kb 10 éve nem frissítették tehát tele van buggal.


A windows változata hasonlóan elavult, de legalább helyesen működik.

2021. dec. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!