Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ebben a feladatban kaphatnék...

Ebben a feladatban kaphatnék némi segítséget? Task Given an array of ints, print 'false' if the value '3' appears in the array exactly 3 times and no '3's are next to each other. Otherwise print 'true'.

Figyelt kérdés

Egy előző kérdésemnél kaptam rá választ ami alapján el is indultam.

Viszont gondom akadt a boolean/return részével,ebben szeretnék némi segítséget kérni.

Addig van meg az alap,hogy a tömbb hossznak megadom a bejvö-n intet.

majd forciklussal végig megyek az elemeket és megnézem ifel,hogy van az aktuális elem hármas-e illetve,hogy a második elem is az-e,

és itt jön ahol elakadtam,hogy booleant szeretnék használni.(javában kellene)

Másolom az egész feladatot illetve a beérkező formátumot.

Task

Given an array of ints, print 'false' if the value '3' appears in the array exactly 3 times and no '3's are next to each other. Otherwise print 'true'.


Input Format

The first line contains a single integer, n, denoting the size of the array. Each line i of the n subsequent lines contains a single integer denoting the value of the array at position i.


Output Format

Simply the word 'true' or 'false'.


2021. dec. 16. 20:07
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

A következő feladat hasonló a Rosetta Code-n

[link]

2021. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!