Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi egy oracle adatbázisnak...

Mennyi egy oracle adatbázisnak a használati díja?

Figyelt kérdés

Ha pl. én írok egy alkalmazást, ami egy oracle adatbázist használ, egy általam fizetett szerveren. Tehát én veszek egy szervert, és én telepítem rá az adatbázist külön.


Ha én ezt az alkalmazást el akarom adni, akkor mennyi licenszdíjat kell fizetnem az oraclenak?



2021. dec. 19. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Elöljáróban annyit, hogy az Oracle licencelése önmagában egy munkakör, tehát ez a válasz nem lesz kimerítő, de iránymutatásnak megfelelhet.


Oracle adatbázist kétféleképpen lehet licencelni: felhasználónként, ill. processzoronként. Ha felhasználóra licenceled, akkor annyi felhasználó után kell díjat fizetned, ahányan csatlakozhatnak az adatbázishoz, tehát ahányan használhatják a programodat. A feltételes mód használata nem véletlen, ugyanis minden egyes egyén, ill automatizált rendszer számára meg kell venned a licencet. Tehát a licenc nem az egyidejű kapcsolatok számát, hanem a maximálisan felhasználható számot jelenti.

Ha processzorra licenceled, akkor annyian csatlakoznak hozzá, ahányan akarnak, így a programod után már nem kell plusz licencet fizetned.


Az Oracle licenc egyébként meglehetősen drága, jó eséllyel azt nem akarod kifizetni, de ki tudja, lehet, hogy mégis. Itt találsz számokat arról, hogy mennyi díjat is kellene fizetned:

[link]


Esetleg lehet, hogy Oracle XE verziót akarsz tenni a szerverre, ami ingyen van, így természetesen a programod után sem kell fizetned semmit, cserébe erősen korlátozott (12GB adatbázis méret, max. 2 CPU szál, max. 2GB memória-felhasználás).

2021. dec. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a sok infót!


Még elég kezdő vagyok ebben a témában, 12GB adatbázis méret nagyjából mire elég? Egy kisebb alkalmazás mögé megfelelő lenne? pl. 100-200 ezer rekord, pár táblával.

2021. dec. 20. 02:09
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Ha tudod, hogy maximum mekkora méretű lehet egy rekord, akkor könnyen ki tudod számolni, hogy bele fog-e férni.


Az előző válaszból kimaradt, hogy esetleg az Oracle Cloud még lehet jó, ott 20GB van ingyen, szintén két CPU-val, viszont legalább van hozzá biztonsági frissítés (az XE-hez nincs), és sokkal hibatűrőbb, mint az általad épített szerver (valamint nem kell mentéssel is foglalkoznod, ahogy az általad üzemeltetett szerver esetén de).


Ha a felhős dolog valamiért nem tetszik, akkor én meggondolnám, hogy érdemes-e egyáltalán Oracle adatbázist használni a rendszeredhez. Nagy eséllyel egy PostgreSQL vagy egy MySQL is megfelel neked, és mindkettő ingyen van.

2021. dec. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!