Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül tényleg csak...

Diploma nélkül tényleg csak maximum kékgalléros asszissztens lehetek az it szektorban?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős es mar tudom h az informatika erdekel de a matek nagyon remesen megy ezert az egyetem egyenlore meg nem jatszik de minap olvastam ezt a cikket


[link]


Ez igaz?

Remelem nem mert ha igaz akkor az okj alatt ossze kell majd szednem magam matekbol


2021. dec. 30. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
francokat, szerinted kit érdekel milyen papírod van ha profi szoftvert tudsz készíteni, vagy biztonsági réseket felfedezni, befoltozni? vannak olyan cégek ahova tényleg nem vesznek fel diploma nélkül, de leginkább azért, mert nem jutsz el miatta az interjúra, ahol rájöhetnének, hogy attól még érthetsz hozzá, de ez nem azt jelenti hogy ne találnál simán munkát, ha megvan a megfelelő tudás. egyébként ha ezt akarod csinálni attól még menj el nyugodtan egyetemre, én gimiben egyszer félévben meg is buktam matekból, egyetemen is megszenvedtem, de meg akartam csinálni és megtanultam
2021. dec. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Lesznek, akik mar a CV-det ki fogjak dobni a kukaba, de ha nem fontos szamodra, hogy top cegeknel dolgozz top fizetesert, akkor siman el lehet helyezkedni diploma nelkul is.
2021. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Köthetsz piros gallért is a pólóhoz, csak arra figyelj hogy színben menjen a mackónadrághoz... :)
2021. dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

A kékgalléros asszisztensek, gyakran jobbak mint a diplomások.

Aki diplomára megy, azok többnyire a papírért csinálják,

azért válaszolták az IT területét, mert könnyű munka - jó fizetés.

Viszont a diploma megszerzésének színjén, nagyon sokuk megragad.

Nem tudnak önállóan fejlődni - tanulni, új dolgokat elsajátítani,

mint akik autodidakta módon képezte magát, szerezte a tudást.


Nagy cégek megszokták követelni a szakirányú felsőfokú végzettséget,

de ezek inkább project managementben vesznek részt,

és a "kék gallérosok" akik a tényleges munkát végzik.


A cikkhez annyi, hogy mi mást várhattunk egy ilyen iskola vezetőjétől?

2021. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Multinál dolgozok, csak középiskolám van "számtítógépes hálózatok szak" de kis cégnél lehúztam már 3 évet. Alapszintű matekra van szükségem, semmi komoly. Ide rohadt erős C++ és könyvtárak ismerete szükséges (pl. stl, asio, someip). Na ezeket kötve hiszem, hogy megtanulod egyetemen. Egyelőre nettó 400 körül kapok, nem a legtöbb de nem is a legkevesebb. Nyilván mivel tudom mi az erősségem és mi nem, nem jelentkezek olyan helyre, ahol képfelismeréssel foglalkoznak, mert tudom, hogy elhasalok. Google-hez se vennének fel évi 150ezer dolláros fizetésért, de ez a szakma nem csak erről szól.


Arra a cikkre meg annyit mondok, ha az a tanár akkora nagyokos, miért nem programozó ő is az egyetem helyett sokkal nagyobb fizetésért.

2021. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Kevesebb marketing cikket és több szakmai cikket érdemes olvasni. Ez a tanácsom neked.
2021. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Hát ...


Tegyük fel, hogy vannak futóversenyek.


Ha diploma nélkül indulsz az azt jelenti, hogy a verseny előtti napon lábon lövöd magad.


Így lehet a verseny napján nem is engednek futni, mert olyan csúnya a sebed.


Ha el is tudsz indulni a 40kmres maratont lefutni nagyon kis eséllyel tudod végrehajtani, így valószínűleg 5km-res versenyen indulsz el.


Ha végig is csinálod a 40kmres maratont, szinte biztos hogy nem élmezőnyben végzel.


Tehát meglehet csinálni, csak óriási eséllyel elbukod vagy teljesne máshol kötsz ki mint diplomával tennéd és közben látni fogod, hogy diplomával egy-két akadály sokkal egyszerűbb lenne.


Mindent meg lehet csinálni, csak neked diploma nélkül sokkal több munka és szerencse kell.


Meg jóval kevesebb lehetőséged lesz. Lesznek olyan pozíciók amik eleve lehetetlenek lesznek, mert alapkövetelmény a diploma.


Pl.: néhány multinál vezetői pozícióhoz kell már Msc is nem csak a Bsc.

2021. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Na, a válaszadó lövöldözzön, te meg tanulj! ;) A munka nem futóverseny. Fejjel játszanak ott az emberek, nem lábbal. Tudást kell gyűjteni, nem papírt, és meg lesz az eredménye!
2021. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Biztos, hogy nem kerül éveidbe elhoppingolni a neked megfelelő kategóriába, onnantól meg az van az önéletrajzban. A szak meg biztos, hogy felemészt pár évedet, és akkor még csak egy rajtvonalnál vagy mint tejfelesszájú abban a ligában, ahova a másik verzióban már ténylegesen letetted magad.
2021. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez az interjú, amire a cikk hivatkozik, nagyon rosszul sikerült. A nyilatkozatból árad a lenézés és a frusztráció. Lehet ilyeneket gondolni, de nem szabadna lenyilatkozni egy egyetemen dolgozónak ezt. Ráadásul nem is igaz, amit mond. Bőven van olyan feladat, amit el lehet látni diploma nélkül, sőt a legtöbb feladat ilyen. Az egyetem szégyene ez az arab. A másik meg az Orosz. Az tudott még hasonló színvonalon kommunikálni 0 fogalommal az IT-ról: "Kvantumproci az isten, őőőő blahblahblah, sajátértékvektor blahblahblah, nem lesztek informatikusok kvantumfizika nélkül blahblahblah"


Az az igazság, hogy borzasztóan fáj az egyetemeknek ez az egész bootcamp dolog. Egyrészt lenyúlnak egy csomó karrierváltót, akik korábban beíratkoztak BSc-re. Másrészt, a cégek tényleg átveszik az emberek egy részét, ezzel hátszelet adva azon hallgatóknak, akik eddig sipákoltak, hogy az egyetem nem készít fel a piaci igényekre és ilyenre példa egyetlen másik egyetemi képzés esetén sem volt. Ez történik, ha matematikusok és fizikusok csinálnak IT képzést.

2021. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!