Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha most állok neki Pythont...

Ha most állok neki Pythont tanulni, akkor érdemes még a 2-estől indulni, vagy már csak a 3-astól érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Java-ban a legtöbb helyen 8-11-gyel találkozom, így nyilván tudom, hogy az átállás lassú tud lenni, mivel az is már vagy 16-nál jár. Ez Python esetében sincs másképp? Használják a 2-est még? Jó tudni, vagy teljesen felesleges, mert évekkel ezelőtt átálltak 3-asra?

2021. dec. 31. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Érdemes a legújabb Python 3.10.1 - t használni.

[link]

2021. dec. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Pythonból "legálisan" újat nem nagyon tudsz letölteni a kettes verzióból, mert hivatalosan nem támogatott.

A Java annyiban más, hogy az aktív JRE még mindig a 8as.

Szóval csak python3.

2022. jan. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg helyen használják a 2.7 et, és nem is megy sehova. Amikor elkezdtem pythonozni pont kijött a 3, azt mondták azt kell tanulni mert mindenki át fog állni - ez a mai napig nem történt meg, senki nem fog átírni rengeteg régi, működő cuccot csak azért hogy egy nyelv újabb változatán fusson, akkor meg már az új kód is a régi nyelvben megy, nincs kompatibilitás egyik irányba sem.

Jó hír viszont, hogy egy új nyelvet felszedni nem nagy meló, ha már tudsz programozni napok alatt át tudsz állni egyikről a másikra, pár hét után meg jó eséllyel a doksit sem kell nézned hozzá.

2022. jan. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Java esetén azért 8 és 11 verziókat látsz, mert azok LTS-ek azaz hosszú távon támogatott.

Amúgy a következő LTS a Java17, ami nem rég jött ki és még nem álltak át rá sokan.

2022. jan. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Várd meg a négyest, várd meg a négyest.
2022. jan. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Érdemes a legújabb Python 3.10.1 - t használni."

Ugyan miért lenne érdemes? Egy csomó, nagyon gyakran használt könyvtár még nem támogatja a 10-es kiadást.

2022. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha most kezded, akkor mindenkepp a 3at, keves dolgot tudnek mondani ami 2vel megy csak 3al nem, viszont 2hoz mar csak ritkan jonnek ki uj packagek/updatek. Ami viszont fix, h ne a legujabb verziot toltsd le, kulonbseget nem nagyon fogsz tudni tenni, viszont nagyon sok konyvtar/package nem tamogatja meg az ujjabbakat. Amennyire eszrevettem nekem a 3.6 az ilyen sweetspot, eleg uj, viszont nala meg nem talaltam olyat amivel nem mukodne
2022. jan. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#10 mire megtanulja, addigra akár már támogatott is lehet! ;)
2022. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
08:36 ez azért nagyon nem így működik, van egy érzésem h nem vagy valami rég benne az iparban. Egyrészt, semmi számodra újat nem nyújt a frissites, miert ne hasznalnad akkor a mar stabil, bevalt kiadasokat? Masreszt pedig a packagek naprakeszen tartasa altalaban nem egy 5 perces melo, ugyh ha egy kisebb, indie package vmi miatt nem mukodik az uj verzioval (igen, ez letezo problema, nem 1x talalkoztam vele), honapokba is telhet egy stabil verzio
2022. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!