Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagyon alap kérdés de valaki...

Nagyon alap kérdés de valaki el tudja nekem magyarázni hogyan működik a for ciklus? (C#)

Figyelt kérdés

Szóval értem milyen helyzetekben kell használni, hogy megszámolja a dolgokat de nem tudom hogyan kell összerakni, így nem tudom alkalmazni.

Szóval a 3 számadat ami a magját képezi onnan melyik mi pontosan? Illetve az “i++” az mindig állandó, vagy oda is kerülhet más?

Szóval csak annyi a kérdésem hogy a 3 mag közül melyik micsoda és honnan fogja tudni a program hogy melyik alatt mire gondolok?

Ha valaki tud segíteni annak hálás leszek.


2022. jan. 2. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Három részből áll, egy kezdőérték adás, egy feltétel (addig megy, amíg igaz, mint a while ciklus), majd egy művelet, amit a mag végrehajtása után végrehajt. Tehát elindul a ciklus, lefut a kezdőérték adás, majd kiértékeli a feltételt, ha hamis, a ciklus egyáltalán nem fut le, ha igaz, lefut a mag, majd a művelet, majd megint kiértékeli a feltételt, ha igaz ismét ugyan ez, ha hamis vége. Nem feltétlenül kell i++-nak lennie a műveletnek, lehet i+=2 is, ha minden második szám érdekel, vagy i-- is, ha csökkenő sorrendben szeretnéd, de akár i*=2 is, vagy i=i%n, bár ez utóbbi nem igazán megszámlálható, nagy hülyeség is kijöhet belőle, de mint művelet megengedett.
2022. jan. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Szóval a 3 számadat ami a magját képezi onnan melyik mi pontosan?"

Vigyázz, a ciklus magja a kapcsos zárójelek közötti rész, a 3 "számadat" (pontosabban kifejezés, vagy a C# dokumentáció - [link] - szerint tag):

* egy, a ciklus magja előtti a ciklusváltozót inicializáció értékadás

* egy, a ciklus magjának elején végrehajtott feltétel, ami ha igaz, akkor végrehajtja a ciklusmagon belüli utasításokat, ha nem, akkor kilép a ciklusból

* egy, a ciklus magjának végén végrehajtott iterátor szakasz, ami a ciklusváltozó értékét változtatja (jelen esetben az i++; - ami megegyezik az i = i + 1; vagy az i += 1; kifejezéssel - növeli)

2022. jan. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Próbálom megérteni de felhozok egy példát mi nem világos:

Meg akarom számolni mennyi adat van egy tömben, ezért ezt a ciklust használom. Ez esetben mi az i? És mik lesznek a számok? Fel kell vennem az i-t? Vagy honnan tudja a ciklus mire gondolok.

2022. jan. 2. 12:44
 4/5 anonim ***** válasza:

#: Az "i" az a ciklusváltozó, jelen esetben a tömb aktuális elemének indexét, sorszámát reprezentálja.

Értéke a 0-tól (hisz a tömbök sorszámozása a legtöbb nyelvben 0-tól kezdődik - ezért a kezdeti inicializáció, az 1. tag: int i = 0; ) a tömb mérete-1-ig (mivel a tömb összes elemét megvizsgáljuk - ezért a végfeltétel, a 2. tag: i < tomb.Length; ) növekszik (végigmegyünk minden egyes elemen - ezért lesz az iterátor szakasz, a 3. tag: i++ ).

2022. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh így már értem! Köszönöm.
2022. jan. 2. 19:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!