Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van egy bug a C# programomban...

Van egy bug a C# programomban és nem tudom kijavítani, bármi ötlet?

Figyelt kérdés

Visual studioban írtam egy programot, egy nagyon egyszerű kártyajátékról van szó. Alapvetően algoritmusok alkotják viszont muszáj voltam if-ekkel egyenként megcsinálni a meccsek 48 fajta lehetséges variációját, melyek eredménye minden esetben nyerés/vesztés/döntetlen.

A teljes 5-600 soros kimeneteli lista egy while ciklusban van, és a feltétel hogy x meccs lejátszódjon, majd x-nél kiértékeli a végeredményt. (Szóval lemegy egy meccs, a meccsek száma +1-el növekszik, majd a ciklus újrakezdi amíg nem játszódik le x-szer.)

Nagyon ügyeltem a program pontosságára és egyetlen error/warning sincs kijelezve.


Az lenne a hiba, hogy lemegy a 20 meccs, viszont közben néha-néha (pl 2-szer a 20-ból) egy meccs után azonnal 1-3 meccset levisz utána, de csak a kimenetelt írja ki mert semmit nem írok be. Szoval ez alapján a pontokat is hibásan számolja. Mivel a feliratok színére is beállítottam mit mikor mire váltson, le tudtam olvasni a hibából hogy miután egy kimenetel lezajlott, egyből megtörténik pár új kimenetel a while ciklus befejezte előtt, mert az első sorokban lévő színváltás nem történik meg.

Olyan mint ha pontosvessző/zárójel hiba lenne és rosszul tagolná a program önmagát, de ezeket ugye kiírná nekem hibának.


Kicsit bonyolultam írtam le de remélem azért érthető mire gondolok.

Nagyon hálás leszek ha valaki tudja a megoldást.


2022. jan. 9. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most a kód nélkül várod, hogy valaki megmondja hol a hiba?


De amúgy csapnivaló megoldás tűnik a 48 ágú if...

2022. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából 4 opciónak 3 ága van illetve azoknak is további 4 ága.

Így sokkal átláthatóbb mivel nincs 2 teljesen egyforma ág, és minden kimenetel végén 6-8 sor írja le hogyan folytatódik a meccs. Sok elemből áll a játék és így gondoltam átláthatónak.

2022. jan. 9. 22:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Kód nélkül ha akarunk se tudunk segíteni
2022. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Linkeljem be a teljes programot?
2022. jan. 9. 22:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja pl githubon
2022. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"De amúgy csapnivaló megoldás tűnik a 48 ágú if..." ezen kiégtem de igaz XD
2022. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tedd fel a forrástkódot pastebinre és linkeld be.
2022. jan. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
LoL
2022. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!