Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme Batch Scriptet...

Van értelme Batch Scriptet konvertálni PowerShellre? Azt olvastam két hete egy cikkben, hogy a WINDOWS 11 következő kiadásával, kivezeti a Microsoft a parancssort, helyette a Powershell-t akarja meghagyni. Igaz lehet?

Figyelt kérdés
Nekem rengeteg Batch fájl segíti a munkámat nap mint nap, rengeteg idő lenne átírni őket! Van szerintetek értelme. Ráadásul vannak dolgok amik sokkal bonyolultabban oldható meg powershell-ben, mint parancssorban.
2022. jan. 10. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem inkább arról van szó hogy a command prompt-ot lecserélik a dizájnosabb Windows Terminal-ra? Attól még ugyanúgy működnek a batch scriptek.
2022. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg félreértetted :)

Nem a Windows shell script nyelve szűnik meg. Annak olyan szögegyszerű, karbantartásmentes interpretere van, hogy nem is nagyon lenne értelme megszüntetni, mert senki nem nyerne vele semmit, csak egy halom kompatibilitási problémát okoznak. Amúgy is, a legtöbb parancsa ún. külső parancs, tehát nem a shell értelmezi, az csak meghívja az adott binárist (pl. format, taskkill, tree, stb.).


Ami megszűnik, az a grafikus konzolablak, amiben ezeket a parancsokat futtatjuk. Annak úgyis csak az a szerepe, hogy eljutassa a parancsokat a console host-hoz, ami pedig visszaadja az eredményt. De ettől a belső script nyelv semmit sem változik.

Az új értelmező a Windows Terminal lesz. Az továbbra is tudja majd a régi parancsokat futtatni, de amellett képes kezelni Powershell sessiont (a régi típusút és az újat is), ha van telepítve WSL, akkor egyből meg tudja nyitni az adott Linux shelljét (ami általában a bash), ha van Azure-od akkor az Azure Cloud paranccsort is el tudod érni...

2022. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért remélem kijavítják előtte a bugokat.

Most letöltötem, használtam picit command promtként... kiadok egy cls parancsot, erre csak a kép felső 2/3-át törli le... minden alatta lévő szöveg ott marad. Ha újra lejutok a parancsokkal addig a sorig, akkor ahova új karaktert írna beírodik, de a maradék szemete nem túnik el... hogy még egy command promtot is ennyire el tudnak cseszni.

2022. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(közben átméreteztem az ablakot, valószínű az kavart be. De hát ez akkor is gáz.)
2022. jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3


Én közel egy éve használom, és valóban van olyan, hogy bizonyos nagyítási szinten adott ablakméretnél szétesik a kép. De gondolom ezek majd javításra kerülnek.

2022. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!