Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kérdezhetnek java gyakorno...

Mit kérdezhetnek java gyakornoki programozási teszten?

Figyelt kérdés

Személyesen kell majd tesztet írnom az cég irodájában.


Tipikusan milyen jellegű kérdések lehetnek?


Pl.: érettségi jellegű feladatot adnak és kódoljam le?

Azaz legyen 3-4 osztály, csináljanak Y-X dolgot. Legyen heterogén tároló, ahol rendezzem K tulajdonság szerint a dolgokat stb...


(Az álláshírdetésben nem írtam semmilyen technológiát, csak hogy java tudás szükséges meg nappali tagozatos hallgatói jogviszony)



2022. jan. 14. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Barmit kerdezhetnek, a ceg/csapat/interjuztato donti el nyilvan, hogy mit fog kerdezni.
2022. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, csak tipikusan mire szoktak ilyen jellegű interjúkon ráfeküdni?


Hogy a szintaxist 100%on tudom vagy hogy koncepciókat jól tudok kifejteni vagy abszrakt logikai problémák megoldása?


Azaz ha készüli akarnék, hogy tehetem meg.

2022. jan. 14. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
100 leggyakoribb intejrúkérdést nézd át, de akármit kérdezhetnek, ez nem egy általános vizsga. Azokat kérdezik majd, ami náluk nagyon kell, nekik fontos, vagy ők erősek benne és fittizhetnek vele (ilyen interjút is láttam már). Lutri.
2022. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon változó. Valószínű egy egyszerűbb feladatot fogsz kapni, mert a szemléletedre, a gondolkodásodra kíváncsiak, illetve a magyarázatodra. Nem az a céljuk hogy szopassanak, sokkal inkább hogy kiismerjenek.
2022. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha én interjúztatnék, arra lennék kíváncsi, mennyire stabil alapjaid vannak és fel tudod-e találni önmagad. Aztán lenne egy próbafeladat, ahol megnézzük, hogy gondolkodsz, és mersz-e kérdezni, ha valami nem tiszta vagy elakadsz.


Ezek lennének az elméleti kérdéseim:

- Magyarázd el a saját szavaiddal, hogy miről szól szerinted az objektumorientált programozás!

- Mi a különbség az osztály és az objektum között?

- Mikor használnál absztrakt osztályt és interfészt?


Ezt követően adnék egy gyakorlati feladatot laptop mellett, kivetített képernyővel. A feladat egyaránt igényel algoritmizálási és alap szintű OOP tervezési ismereteket, valamint némi Java tudást. A szabályok:

- szabadon guglizhatsz a feladattal kapcsolatban (akár a teljes megoldást is kikeresheted)

- kapsz rendes fejlesztőkörnyezetet, így nem kell fejből tudnod mindent - de cserébe le is futtatjuk a végeredményt

- bármit kérhezhetsz tőlem és mindenre válaszolni is fogok

- az alkalmazásnak nem kezelt kivétel miatt nem szabad leállnia

- a fejlesztés közben el kell mondanod, hogy mit miért csinálsz

1) Le kell töltened az internetről egy TXT fájlt, amely egy egész számokat tartalmazó mátrixot tartalmaz. A fájl egy sora a mátrix egy sorának felel meg, és a soron belül a számok szóközzel vannak elválasztva.

2) Implementálnod kell egy algoritmust, amely megmondja, hogy a mátrixnak van-e nyeregpontja (olyan eleme a mátrixnak, amely a sorjában a legkisebb, de oszlopában a legnagyobb), és ha igen, mely indexen található és mi az értéke.

3) Implementálj JUnit unit teszt(eke)et minden egyes elkészített szoftvermodulhoz (de elsősorban az algoritmushoz), az entry point kivételével!

2022. jan. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!