Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SQL selectben hogy lehet...

SQL selectben hogy lehet oszlopot megjeleníteni, hogy ne aggregáljam group by-al?

Figyelt kérdés

Tehát van 3 attribútum a select után, a 4. pedig egy sum függvény és nyilván az első 3-at group by-ba kell tenni, hogy ne fusson hibára. De mi van, ha én az 1. vagy 5. oszlopba szeretnék tenni egy olyan attribútumot amit nem akarok csoportosítani csak úgymond konstansként megjeleníteni? (nyilván a sorok többszöröződésével ahány különböző hozzá tartozó érték van a nem aggregálandó oszlopban.

Van erre valami megoldás?



2022. jan. 17. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Talán pivot/unpivot-ra gondolsz vagy miért nem selectálod ki egy változóba ha konstans?

Vagy teszed a kevés oszlopokat egy alquerybe amihez majd lekerdezed “kint”?


Nem igazán értem mit szeretnél. Vagy bele rakod a group by-ba, vagy aggregalod, itt nincs variálás.

2022. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Ennél körülményesebben le sem írhattad volna a selectet. Tessék normálisan leírni, hogy miről van szó! Egyébként valószínűleg olyan lekérdezést szeretnél csinálni, aminél kötelező group by-al csoportosítani, de ez nem hiba, hanem a nyelv nem megértésének következménye a részedről.
2022. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

join és subselect alkalmazásait tanulmányozd, ugyanis azt is lehet*, hogy select * from (select m1,m2,m3 from ... group by ) as osszesito) ..


*legalábbis amit én csináltam ott ment..

2022. jan. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

"csak úgymond konstansként megjeleníteni"

Csak be kell írni a konstanst amit szerenél ott látni, pl:


select oszlop1, oszlop2, 42 from table1

ekkor a harmadik oszlopban konstans 42 lesz végig.

2022. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, körülményesen írtam le. Annyit szeretnék, hogy olyan oszlopot is megjeleníteni, amit nem teszek bele a group by után. Magyarul nem akarom az alapján csoportosítani.
2022. jan. 18. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ne az alapján csoportosítsd. Struktúra és a lekérdezés tudata nélkül ennyit lehet mondani.
2022. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!