Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire legit kérdés egy...

Mennyire legit kérdés egy junior programozó interjún a machine learning algoritmusok?

Figyelt kérdés

Azaz egy olyan általános kérdés, hogy ehhez és ehhez a problémához milyen machine learning algoritmust képzelnék el?

Nyilván mondtam, hogy ez nagyon érdekes témakör…De közelébe nem mentem még. Ezért erre nem tudok neki válaszolni. “Aham jolvan” volt a válasz. Szarul is éreztem magam, de elgondolkodtam, lehet én vagyok teljesen hülye -elvégre én vagyok junior- de ez nem irreális elvárás egy kissé? Egyébként fullstack jellegű az állás, a leírásban, node , react, mysql stb technológiák szerepeltek.



2022. jan. 24. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kifejezetten ML/AI pozirol van szo, akkor nem szokas ilyet kerdezni. Melyik cegnel volt ez?
2022. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka olyan kérdés, amire nem remélnek jó választ csak azt nézik hogyan reagálsz.
2022. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy ezek a kérések bármilyen junior felé megfelelő elvárások lennének. Egy juniortól azt lehet elvárni, hogy érti azt a nyelvet amire jelentkezett, tud kérdezni és tud proaktívan fejlődni. Én legalábbis ezt várnám el.


A munkakör, amit az 1-es említ az pedig attól is függ, hogy egyáltalán milyen képesítést várnak el? Bsc-n én nem nagyon találkoztam AI tárgyakkal csak súroltuk esetleg. Szóval legalább egy msc kellhet ahhoz, hogy nevezetes algoritmusokat említeni tudj, hiszen inkább ott tanul az ember ilyeneket.

2022. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Berakták Józsikát interjúztatni, mert ő ért rá, és ő erről szeret beszélgetni, gondolta menőzik egyet, aztán nem jött össze. Ilyen az, amikor nem felkészült emberek interjúztatnak, csak akinek épp nélkülözhető a melója 1 óra hosszát. Nem a te problémád, és nem is rólad szól.
2022. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tobb eselyes: vagy ok azzal a temaval foglalkoznak, ezert elvaras, hogy legalabb valamennyi fogalmad legyen.


A masik opcio, hogy szimplan csak tapogatozott, hogy milyen jellegu tudasod van. Elotte/utana miket kerdezett?


Nekem is volt olyan, hogy juniort interjuztattam es az elso 5 percben kiderult, hogy arrol, amirol eredetileg beszelgetni akartam nem erdemes, mert hozza se tud szagolni, ezert vegigzongoraztam egy csomo temat, amig nem talaltam egyet, amirol erdemben tudtunk beszelgetni.


Valsz egyebkent nem vart reszletes kifejtest, annyival beerte volna, hogy mondjuk "egyszer olvastam egy cikket a neuronhalokrol, szerintem azok megoldhatnak ezt a problemat is" es akkor latja, hogy nem vagy total vak a temaban.

2022. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!