Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért írja a codeblocks, hogy...

Miért írja a codeblocks, hogy ,,Can't find compiler", amikor telepítés után kiválasztottam, hogy GNU GCC compilert?

Figyelt kérdés
Windows 10 alatt simán működött, 11-en ezt a hibát jelzi. Már 2 órája keresgélem, hogy mi lehet a hiba, de nem találom. Van egy hetem, hogy megoldjam, egy kb. 100-200 sorból álló programot kellene megírjak(papírra már nagyban felvázoltam, de ez most nem lényeges), még elér, de jó lenne minél hamarabb megoldani.
2022. jan. 25. 12:13
 1/6 A kérdező kommentje:
A furcsa, hogy nincs nagy ugrás a két operációs rendszer között, nagyjából egy új dizájnt kapott Windows 10-ről van szó.
2022. jan. 25. 12:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Muszáj Codeblocks-ban megírni? Ha nem, akkor írd meg Notepad++-ban, és fordítsd le gcc-vel, vagy tölts le másik IDE-t (Dev-C++, Visual Studio, ....).

Codeblocks-ból van portable verzió is, azt nem próbáltad?

2022. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mingw -s verziót szedted le? abban elvileg benne van a compiler
2022. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azokat próbáltam elsőnek, hogy a mingw-es verziót, meg a portable verziót is kipróbálom, de semmi.
2022. jan. 25. 12:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a DEV C++-t, hátha jó lesz.
2022. jan. 25. 12:47
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sikerült megoldanom. Amióta kiírtam a kérdést, keresgélek, próbáltam mindent, de a legjobban az bosszant, hogy fél perc a megoldás. 2 rossz beállítás, megváltoztatása. Amikor megtaláltam a megoldást, azt is leírták, hogy ez egy tipikus Win 11 hiba. :)
2022. jan. 25. 15:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!