Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Állományok másolásához működő...

Állományok másolásához működő parancs?

Figyelt kérdés
Valaki tudna .bat utasítást írni, hogy egy adott fájlt/fájlokat átmásoljon egy másik meghajtóra?
2010. szept. 9. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

copy?

xcopy?

2010. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké, de egy komplett példa kéne igaziból, mert eddig próbálkoztam és nem jön össze =/ Tudom gyakorolni kéne, de most nincs rá időm =/
2010. szept. 9. 22:51
 3/7 A kérdező kommentje:

copy c:/doc/valami.txt a:/doc/valaki.txt


Ahol a copy a parancsnév, a további rész a paraméter, mely során meghatároztuk, hogy a C meghajtó doc nevű könyvtárában lévő valami.txt állományt másolja át az A meghajtó doc könyvtárába valaki.txt néven.


.bat fájlba ez elé, illetve után kell még valamit hozzáírni?

2010. szept. 9. 22:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi a .bat fájlba. Ha nem akarod, hogy a parancsokat kiírja, akkor az első sor lehet egy '@echo off', idézőjelek nélkül.

Amúgy mindkét parancsról elég részletes leírást kapsz a /? paramétert utánuk írva.

2010. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Igazából azt nem értem, hogy amivel próbálkoztam miért nem ment. Forrásként ezt adtam meg: C:\Documents and Settings\user\Asztal\Z\a.txt. Ezt valamiért nem volt hajlandó másolni, aztán kipróbáltam forrásként a C:\link.txt-t, amit viszont már átmásolt a cél helyre.
2010. szept. 10. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert nem:

copy C:\Documents and Settings\user\Asztal\Z\a.txt

hanem:

copy "C:\Documents and Settings\user\Asztal\Z\a.txt"

a hosszu filenez miatt kell a idezojel.

2010. szept. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem! :)
2010. szept. 10. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!