Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes még önköltséges (jó...

Érdemes még önköltséges (jó drága) bootcamp képzésbe belekezdeni elhelyezkedési reményekkel?

Figyelt kérdés

Idősebb vagyok, arra vonatkozólag is elfogadok véleményt mennyi az a korhatár ameddig érdemes lehet.


Jártam pár félévet - jó régen - mérnökinfóra, van némi elképzelésem (C#, Java, + web -> PHP, HTML, CSS), nem ment rosszul de nem éreztem úgy hogy arra születtem hogy egész nap kódoljak.


Nem dolgozom infó területen csak felmerült a gondolat, valamint talán jobban érdekel a rendszerszervezés mint maga a kódolás (esetleg még DevOps is érdekelhet)


👍👍👍



2022. jan. 29. 16:32
A kérdező szavazást indított:
érdemes
már nem annyira, inkább csak diplomásoknak
17 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%

"érdemes MÉG"?

Ami azt illeti, véleményem szerint sosem volt érdemes.

Hacsak nem a takarítás-kávéfőzés szintű munka érdekel.

Komoly munkára nem nagyon ad bootcamp lehetőséget, nincs is rá idő betanulni, akármilyen intenzív, sok év gyakorlatot nem hellyettesít egy éves képzés

2022. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Érdemes. Mindig is volt, manapság különösen. Egyre kevésbé érdekes a papír. Személyes tapasztalatom. Az, hogy meddig jutsz, rajtad áll, az egyetem mellett is tanulni kell pluszt, simán kijöhetsz úgy, hogy alkalmatlan vagy bármire is (ez is személyes tapasztalatom, nekem van papírom, de kitörölhetném vele, ha csak arra alapoznék). Tanulj!
2022. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

"de nem éreztem úgy hogy arra születtem hogy egész nap kódoljak."


Na, asszem ezen a vonalon haladhatsz is tovább.

2022. jan. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy egy gyárban szükség van összeszerelő operátorokra, úgy sok cégnél a szoftverfejlesztésben is szükség van betanított (szellemi) munkásokra.

Rengetegen vannak, akik átvergődtek 2-essel meg pár félév csúszással az egyetemen, noname cégeknél meg gyűjtőmultiknál annotálgatnak rest api-kat és haza viszik a pár százezer forintjukat.

Így is teljesen normális életminőséget lehet fenntartani és egy bootcamp-pel is simán elérhető.

2022. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
4-es: ahogy nem egy és nem két bootcamp-es kollégát láttam már, ahogy iszonyatosan sokat tanultak és fejlődtek, és bőven megelőzték az átlagos egyetemet végzett szintet is. Pl. egyikük különösen kiemelkedő, egy érettségije van, elcseszte a huszas éveit bulizásra, most meg ő a legjobb közel s távol. Egyetemre soha nem járt, de hatalmas koponya. Mert ilyen is van, csak nem derült ki róla 30 alatt.
2022. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
#5 melyik cégnél, milyen területen és csapatban? Nyilván nem mindegy, hogy ő a legjobb valami 20 fős magyar kft-nél, vagy mondjuk egy Oracle OCI compute csapatában.
2022. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Miért, te a legjobb vagy az Oracle-nél? :DDD Nem kell ám átmenni szánalmasba, csak azért, mert valaki bootcampet végzett, mégis jó szakember lesz a végén :DDD


Amúgy egyik sem, multinál, mobilfejlesztésen van. Nem mintha ez bármit is elmondana róla, rólad annál többet.

2022. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
Vakok között félszemű a király.
2022. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Remek önkritika, köszi az őszinteséged!
2022. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%
#7 valóban nem mond el semmit róla, ezért kérdeztem, hogy milyen cégnél, területen, csapatban. Multi pl. a Tesco és a Google is és kicsit más előbbinél a webshopot fejleszteni és utóbbinál keresőmotort optimalizálni pl.
2022. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!