Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Na, ezt kéne valahogy. Menni fog?

Na, ezt kéne valahogy. Menni fog?

Figyelt kérdés

Az alábbi numerikus kifejezés:


variable = 9*3-(2+1)-(4-3)+16/2^2+4*(6-(3-1)+2)


kiértékeléséhez kellene némi segítség. De kérem, diplomások ne válaszoljanak, mert ők az egyetemen amúgy sem tanultak semmi érdemlegeset. A tudásuk, az a kevés ami van, már rég elavult, használhatatlan.

Inkább a maguk erejéből, a youtube videókból lett, igazi programozók segítségét kérném.


Szóval a baloldali float vagy int tipusú változó venné fel az egyenlőségjeltől jobbra levő numerikus kifejezés értékét, de ehhez tudni kéne, hogy az mennyi. Ehhez kellene egy univerzális algoritmus, mert a numerikus kifejezés billentyűzetről van bekérve, és emiatt a tartalma, hossza változhat. Szóval? Hogy nézne ki az az algoritmus, ami ezt kiértékelné? Nyelv nem számít. Ha valaki csak HTML-be tudja a megoldást, az se kíméljen, sőt, az lenne a legjobb.



2022. febr. 5. 07:55
A kérdező szavazást indított:
Egyetemisták ehhez kevesek lesznek
Na végre egy nekem, greenfoxosnak való feladat
Remek kérdés. Majd itt kiderül a diploma értéktelensége
Várj. Nézek egy youtube videót a feladathoz
4 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Te valami frusztrált, húszdiplomás fejlesztő vagy, vagy mi a tök?

Trollkodásnak jó a kérdésed, de el kell keserítselek, az a programozó is hallhatott a lengyelformáról és Shunting-yardról, aki sosem járt egyetem közelében.

2022. febr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

ha nem akarsz magadnak írni valami parsert, akkor ott a math.js

[link]


[link]

2022. febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Leszarjuk haver
2022. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

#1: Kettőnk közül te tűnsz inkább frusztráltnak. Jobbulást kivánok.


Egyébként, pontosítok, nem lengyel forma, hanem fordított lengyel forma. A lengyel forma az prefix, itt meg a postfix jelölés játszik.

Az is lehet, hogy igazad van és aki nem járt egyetem közelében, olyan ember is hallott már az ehhez a feladathoz szükséges algoritmusról, de kérdés az, hogy hány ilyen van, aki van az megértette-e, illetve, hogy a megértés mellett képes lenne-e implementálni valamilyen nyelven?


A legnagyobb kérdés mégis talán az, hogy hány munkaadó hajlandó kisérletezni azzal, hogy megvan-e a delikvensben a feladathoz szükséges tudás, vagy nincs. Mert egy diplomás esetén ez a kérdés nem kérdés, ami defektus meg mégis adódik, az nem több mint egy százalék, de jó előszűrés esetén még annyi sincs.


Az is kérdés, hány olyan ember van az önképzők között, aki az egyetemi anyagnak akár csak a felét is tudja?

Mihez tartás végett: egyetemen, az anyag 59 %-ának tudása, az még egyes.

2022. febr. 5. 09:01
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, épp ráértem reggel, adok egy megoldást Prologban:


kiertekel(X) :-

read(Y),

X is Y.

2022. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig nem hallottam a lengyel formáról, de hála a #1-es válaszadónak, most már igen. Bár még nem kerestem rá hogy mi is az, mert nem szükséges az ismerete a feladat megoldásához. Sanszos hogy tisztában vagyok vele, csak nem tudtam eddig hogy van neve.
2022. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
#5: Ez ravasz volt, de díjazom, köszi.
2022. febr. 5. 09:14
 8/30 A kérdező kommentje:
#6: A lengyel forma éppen nem jó.
2022. febr. 5. 09:15
 9/30 anonim ***** válasza:
#8 akkor majd megfordítom. ;)
2022. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#6:


"mert nem szükséges az ismerete a feladat megoldásához."



Az ismerete a feladat hatékony megoldásához szükséges.


Pontosítok, a lengyel forma is akalmas a megoldáshoz, sőt, még lengyel forma elhagyásával, infix formában is megoldható a dolog, csak a fordított lengyel forma a jobb, hatékonyabb.

2022. febr. 5. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!