Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PLC programozáshoz milyen...

PLC programozáshoz milyen kezdő programot ajánlotok? Amiben megtudom tanulni az alapokat.. vagy hogyan kezdjem el ezt az egészet? Elektrotechnikus vagyok

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
oktató anyagot keress és annak megfelelő programot használj kezdésnek és később áttérhetsz másikra
2022. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amilyen PLC-hez hozzá tudsz jutni. Ma még mindegyiknek saját kezelő programja van. Kisebb feladatokra most a Zelio sorozat elterjedt (bár én nem szeretem), közepes feladatoknál Phoenix Contactokat szoktam látni. Nagy feladatok általában Siemens, ritkábban nagyobb Schneider PLC-k, Johnsons Control, SAIA ezekkel lehet még találkozni.
2022. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Siemens simatic szériával lehet sokat tanulni, de egy vagyon. Kb 1500 euró egy starter kit(cpu és szoftwer 12 hónapos licensszel) Nem annyira vicces a magyar bérekhez.


Nagyon hasonló a wago-k programozása, illetve van még a beckhoff meg a phoenix, amik codesyst használnak, de ők a címzésben eléggé eltérnek.


A mitsubischi meg omron teljesen más, csak a létra (kop a siemensnél) hasonló, de teljesen más gondolatmenet kell hozzá.

2022. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!