Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha egy jó Minecraft szervert...

Ha egy jó Minecraft szervert szeretnék készíteni, hosszútávon hogyan éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Hostot bérelni, vagy saját pc? (tényleg hosszú távban is gondolkozom, de mivel kezdő vagyok, ezért rövidtávban, egyenlőre bérlek)

2022. febr. 8. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen a bérlés.
2022. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Én azért nem vagyok benne anynira biztos, hogy hosszútávon megéri a bérlés.

Nekünk bár nem játékra, de saját szerverünk van. Havi 20-as a hosting díj.

800K HUF körül egész jó kis használt szervereket lehet kapni. Pl ilyet vettünk nemrég: 256GB ram, 32TB HDD, 2x18 magos (72 szál) 4 éves proci. Tudom, nem egy atomerőmű - szerver kategóriában -, de ha pl. Azure-ben kiszámolod ezt, kb 1 havidíjért kapod meg.

2022. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem neki ennyire erős gépre nincs szüksége minecraftra, én a bérlésnél maradnák addig, amíg megfizethető összegért tudsz rá bélelni gépet. Ha pedig igen sok a player, akkor elgondolkoznák azon, hogy veszek egy gépet.
2022. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

"Nekünk bár nem játékra, de saját szerverünk van. Havi 20-as a hosting díj."


Mármint 20e Ft?


Minecraft szerverhosting árskálája kb 300-3000Ft.

2022. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha kisebb teljesítmény kell, akkor olcsóbb a hosting díj is. Csak azt akartam mondani, hogy ugyanolyan teljesítmény bérlése lényegesen többe kerül, mint csak berakni egy saját gépet valahova.

Persze ha elég a 300 forintos kategória, akkor más a helyzet, mert ebben az esetben nem tudnál berakni olyan gépet amit ki tudnál használni.. Nyilván azért 300 ft, mert rengeteg fut egy fizikai gépen.

2022. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
csakis bérelt, otthon nem annyira stabil a neted
2022. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

otthon nem éri meg futtatni, biztonsági kockázatot jelent, tudni fogják az IP címed


a legutóbbi java sebezhetőség (log4j) miatt meg szintén látszik, hogy otthon nem kéne


ha a szerverben valamilyen sebezhetőség van (ld. log4j), a saját gépedhez is hozzáférnek ha arról futtatod


ugyan ez már javítva lett, de továbbra is biztonsági kockázat a saját géped kinyitni az internet felé

2022. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!