Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megrendeltem Jon Ducket...

Megrendeltem Jon Ducket Javascript & jQuery, illetve HTML + CSS könyvét. Lehet már elavult?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon kezdő vagyok. Épp csak elkezdtem tanulgatni. Azt viszont tudom, hogy a JS egy új verziója 2015-ben jött ki, rengeteg újdonsággal. A fent említett könyvet 2014-ben publikálták. Lehet le kellene mondanom a rendelést? Túl elavultak már a könyvek? 18.500 forint volt.

Úgy gondoltam 2 könyvért ez nagyon megéri.

Azért ugye tanulok majd belőle hasznos dolgokat, vagy tényleg valami újabb könyvet kellett volna keresnem?



#programozás #webfejlesztés #Frontend #Javascript jquery #Jon ducket
2022. febr. 14. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Maga a könyv - elnézve az archive.org-on elérhető példányát - egy szép képeskönyv. Ha vizuális típus vagy és szereted a könyveket (fizikai valójukban), akkor egyfajta "gondolatébresztőnek" jó lehet.


A Javascriptből például 2015 óta évente jöbbek ki új változatok:

[link]

de az alapjai azonosak, így nem kell kidobni a régi ismereteket (hasonló a helyzet a HTML-lel és CSS-sel is).


De ha tanulni akarod ezen nyelveket, akkor az interaktív, feladatmegoldó gyakorlást javasolnám - a passzív olvasgatás/videónézés során nem rögzülnek kellőképpen az ismeretek.

Ilyen online, interaktív gyakorlóoldalak példának okáért:

* [link]

* [link]

2022. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A könyv mellett egyébként udemys tananyagot is végzek. Ezek tartalmaznak interaktív dolgokat. Vagyis írok kódokat, és projekteket is készítek. Igazából a könyv azért kell, ha valamit elfelejtek, akkor így könnyebb utánajárni, mint megkeresni a videóban.
2022. febr. 14. 22:38
 3/10 anonim ***** válasza:

arra jó, hogy a régi dolgokat megtanuld és sok fontos alapot mellé ami még mai napig így működik


viszont 18.500-at erre a 2 könyvre szerintem nem éri meg, ha mondjuk 3-4000 lett volna még talán azt mondanám belefér


sokan már a JQueryt is elavultnak tartják, ha naprakész frontendet akarsz, akkor megéri a HTML CSS JS után Bootstrappel foglalkoznod és Vue/Angular/React-al (valamelyikkel a 3 közül, Vue a legegyszerűbb)


Frontendnél inkább a naprakész dolgokat éri meg ismerni főleg és a régebbieket csak említés szinten, vagy ha egy adott projekt megköveteli. Azért, mert ugye a mai böngészők ezek szerint jelenítik meg a felületet és ezek az ismeretek a kezed alá dolgoznak, sokat segíthetnek a munkádban, ha pl Bootstrappel raksz össze felületet.


Ha nagyon érdekel a frontend, akkor responsive megoldásokat éri meg tanulni és amennyire lehet olyan oldalt csinálni ami minden böngészőben megállja a helyét.

2022. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És esetleg tudnátok ajánlati alternatívákat? Leginkább JavaScriptre. Egyébként Reactot akarok majd tanulni, mivel úgy vettem észre, arra van a legnagyobb kereslet a munkaerőpiacon. (álláshirdetések alapján)
2022. febr. 15. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:

én pl w3schoolt szoktam nézni, ha valamire épp rákeresek, vagy újat akarok tanulni


youtube videók is hasznosak lehetnek, néha még a magyarok is

2022. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 psychojoker válasza:

Ebbe minden levan írva gyakorlatilag, ingyen és bérmentve

[link]


Ha esetleg nem csak olvasni akarsz, vannak Udemy-n kurzusok egész jók.


Itt pedig a React dokumentációt találod, szintén nagyon jól megírva

[link]

2022. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 psychojoker válasza:

Ha nagyon megy az angol(ami amúgy ajánlatos)

Akkor havi 39 dollárért ezt ajánlanám

[link]


Nyílván ha havi 1 videó erejéig foglalkozol vele ez nem éri meg, mert havi szinten ennyi.

De kíváló szakmai emberek még kiválóbb oktatásával találkozhatsz, és a legmélyebb szintekre is lemegy.

2022. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az alapokat át tudja adni, arra tökéletes.

Egyébként azt tudom mondani mint a hatos. Az Udemy kurzus az egyik legjobb mód az autodidakta módon való fejlődéshez. Programozni csak úgy lehet megtanulni ha közben gyakorolsz.

2022. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 psychojoker válasza:
Viszont egyébként azt lehagytam amit a 8-as írt, hogy a lehető legfontosabb az az hogy az alapok elsajátítása után gyakorolni gyakorolni és gyakorlni amennyit csak bírsz, mindegy mit, csak gyakorolj
2022. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül aztán úgy alakult, hogy nem ez a könyv lett, mivel nem volt raktáron, így az Eloquent Javascriptet vásároltam meg.
2022. márc. 3. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!