Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A beosztásom mérnök, de a...

A beosztásom mérnök, de a munkaköröm leginkább adatelemzésre, queryk írására, az adatok megjelenítésére és egyszerűbb python/c# programok (automatizálás) írására terjed ki. Akkor ezek szerint én data analyst vagyok?

Figyelt kérdés
Amennyire tudom, egy data analyst nagyjából pont ezt csinálja. Viszont nálunk a cégnél mérnöki beosztásban vagyunk.

2022. febr. 19. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
A poziciot ugy nevezik, ahogy akarjak. Ismerek gyarat, ahol a sori betanitott munkast tesztmernok technikusnak hivjak. Kiskutya idomar is lehet a beosztasod neve mikozben elosztott rendszereket tervezel, ha adott ceg epp ugy hivja az architecteket.
2022. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

A multikra jellemző, tengeren túlról hozott divat, hogy a pozíciót, az állást már annak nevével próbálják eladhatóbbá, elviselhetőbbé tenni.


Tehát nem segédmunkást, vagy betanított munkást írnak, hanem valami olyat, ami kapósabb, kevésbé megalázó, netán, egyenesen büszkén viselhető. Például:


- Helló! Józsikám, de rég láttalak! Mi van veled? Mesélj, mivel foglalkozol?

- Jelenleg enterprájz szélsz menedzser vagyok a lafferton end szonsz invesztment gruppnál. És te?



Na, így lesz a sima eladóból, vagy a házaló ügynökből: ENTERPRISE SALES MANAGER.

2022. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet, hogy én vagyok elfogult, de nekem a data analyst/ data scientist sokkal jobban hangzana mint hogy ilyen-olyan mérnök. :D
2022. febr. 19. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi jelentősége.

Nem tesznek a hátadra egy táblát, hogy XY ez vagy az.

2022. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Ugyanez mondjuk visszafelé is igaz. Hiába mérnök a titulusod, ha nincs róla okleveled /diplomád/.
2022. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!