Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki szoftverfejlesztőnek...

Aki szoftverfejlesztőnek esetleg mérnöknek vagy bármilyen komolyabb egyetemen tanul, az hogyan tudja megoldani az anyagi kiadásait szülői támogatás nélkül ?

Figyelt kérdés
Ebbe benne van az is hogy illik eljárni szórakozni is havi 1x-2x , szociális kapcsolatokat ápolni , szerelmi kapcsolat , néha venni 1-2 ruhát hogy valamiben meg tudjon jelenni .

2022. febr. 23. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon tudom elképzelni szülői támogatás nélkül. Főleg, ha nem kapja meg a kollégiumot az illető. Már nagyon hamar el kéne kezdeni félretenni a húsvéti locsolópénzt, ha egyetem alatt független szeretnék lenni, de hát nem ez jár a 12 évesek fejében, hogy egyetemre spóroljanak. Szerintem akiket nem tudnak támogatni, azok érettségi és egyetem között dolgoznak pár évet.
2022. febr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 Egyet értek Veled, lájkoltam.
2022. febr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pl egy év normálisan fizető külföldi munka az elég ehhez?
2022. febr. 23. 07:53
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha azt nézzük hogy 2 .évben szoftverfejlesztő egyetem mellett gyakornoki munkát vállal .
2022. febr. 23. 07:53
 5/15 A kérdező kommentje:
* 4 félév után .
2022. febr. 23. 07:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézd, hogy mennyit tudsz spórolni, ne azt hogy mi mennyit fizet. Ha nem azért nem segítenek a szülők, mert rossz a kapcsolat, hanem mert nem tudnak, akkor lehet jobban megéri, hogy náluk laksz és a környéken vállalsz 200ért egy munkát, mintha Londonban 500ért mosogatnál. Illetve a szabad felhasználású diákhitel feltételeit is elolvasnám.
2022. febr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hollandiában tudnék félretenni 500 ercsit hogyha havi 100-at ruhára ,300-at kajára , 300-at bulira ( utazás , ital , turpisság) költök . Az 10 hónap alatt 5000 euró . Első kèt èvet ki lehet így húzni hogyha mellette van időm rendesen tanulni , diákmunkázni és eljàrogatni ide-oda hogy a baráti kapcsolataim is fenn tudjam tartani ?
2022. febr. 23. 08:49
 8/15 A kérdező kommentje:
+400 a lakhatás .
2022. febr. 23. 08:50
 9/15 A kérdező kommentje:
+ felveszem a diákhitelt.
2022. febr. 23. 08:50
 10/15 anonim ***** válasza:

Én átmentem estire és elvállaltam egy full time fejlesztő állást másodév után, amikor láttam, hogy anyagilag rosszabbul megy otthon. Igazából amúgyis kellett volna kötelező gyakhelyet keresni, mert pont akkor hozták be és egyébként is ki akartam próbálni magam már valahol, szóval letudtam az egészet egyből egy rendes állással.


Ha első évben sem tudtak volna támogatni, akkor alapból esti vagy levelező képzésre mentem volna és elvállaltam volna mellette egy ideig nem szakmai munkát is. Mondjuk én simán elmentem volna mekibe is vagy árufeltöltőnek valahova vagy bármi ami tipikus diákmeló.


Tapasztalatból mondom, hogy ilyenkor el kell engedni az ilyeneket, hogy baráti kapcsolatok, párkapcsolat, bulik, szórakozás. Ha olyan az egyetem, akkor full time munka mellett nem nagyon lesz rá időd. Dolgozol, amikor a többiek egyetemen vannak, tanulsz, amikor a többiek szórakoznak. De a jövődről van szó, ne az legyen a legnagyobb bajod, hogy jajj megszakad a kapcsolatom a barátaimmal.


Mások még próbálkoztak olyanokkal, hogy 15-20 kredites félévekre álltak rá, hogy tudjanak mellette dolgozni. Elfogadták, hogy dupla, de tipikusan inkább több idő alatt végzik el a sulit, de kevésbé megterhelő így. Nekem ez nem tűnt sikertörténetnek. Több ilyen ismerősöm is ráunt pár év után, hogy még mindig a vizsgákkal kell baszakodni, amikor már rég élné az életét és otthagyták az egyetemet úgy, hogy kb 1-2 félévnyi anyag volt már csak hátra.

2022. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!