Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért lóg túl a képernyő...

Miért lóg túl a képernyő széleken a UserForm, ha a méretét úgy adtam meg, hogy az azonos a monitor felbontásával?

Figyelt kérdés

A képernyőm felbontása: 1440x900

Ugyanezeket adtam meg a UserForm Width és Height méreteként is.

Az űrlap így minden irányban nagyobb méretű, mint a képernyő. Ha a teljes tartalmát látni szeretném, akkor mozgatni kell.


Az űrlap méreteinek (W,H) megváltoztatásával próbálkozva úgy tapasztaltam, hogy a Width = 1080, Height = 675 beállításokkal a képernyő teljes felületét lefedve és arról nem túllógva jelenik meg az űrlap, ahogy szeretném. Tehát akkor jelenek meg igényeim szerint a UserForm, ha annak méreteit a képernyő felbontás 75%-ban adom meg.


Ebből azt feltételezem, hogy a képernyő felbontás adatai más mértékegységben vannak meghatározva, mint a VBA-ban előállított UserForm méretei.

Mik ezek a mértékegységek?

Hogy van ez?

Általánosságban -más képernyőfelbontásoknál- is alkalmazható a 75%-os viszonyszám?



#Excel VBA #UserForm mérete #UserForm méretének képernyőfelbontáshoz igazítása #képernyő egészét elfedő UserForm méretezése
2022. ápr. 8. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
van görgető sáv amikor kilóg? lehet úgy számol a rendszer, hogy azokat is beleszámolja
2022. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem, nincs görgetősáv.

Az egérrel kell rákattintanom és mozgatnom oldalra és le-fel irányokban, ha a túllógó részek tartalmát is látni szeretném.


(Jelenleg egyébként még semmi nincs az űrlapon. Csak kísérletezgetek a UserForm megjelenítésével, és egyéb tulajdonságainak megváltoztatásával. Még tanulom a VBA-t, csak feltűnt a kérdésemben leírt helyzet.)

2022. ápr. 8. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!