Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Arduino uno önmagába képes...

Arduino uno önmagába képes bootloadert égetni?

Figyelt kérdés
Szóval elhasználtam a panelon lévő atmega328, ezért vettem bele egy újat, de az nem működik, gondolom a bootloader hiánya miatt. Mindenhol egy másik komplett boarddal toltik fel a mikrokontrollerre. Tényleg nem lenne képest saját magába beégetni a bootloadert??

2022. ápr. 9. 00:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha már magán az arduino uno panelon van egy masik avr, ami programozza a 328-at, akkor az miért nem tudja a bootloadert is beégetni? Azon mi fut akkor?
2022. ápr. 9. 01:23
 2/8 Vortrex ***** válasza:
Önmagára nem tud bootloadert égetni. Ami a 328-at programozza rajta, az csak egy USB-UART, ezért kell a bootloader, hogy az rx-tx-en az uartról kapott információt programként futtassa
2022. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Bootloadert csak ICSP-n keresztül tudsz égetni, az alaplapi 16U2 pedig csak az USB -> serial kétirányú kommunikációt végzi. Bootloader égetéshez nem kell feltétlenül egy másik board, elég egy JTAG.
2022. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, közben a kapcsirajz alapján is erre jutottam, csak a soros port 0,1 pin van osszekötve a másik uc-val, ami helyett lehetne akár egy usb soros illesztő ic is ha jól sejtem.
2022. ápr. 9. 21:41
 5/8 anonim válasza:
Igen, lehetne, sőt van is. A klónokban CH340-et használnak, mert jelentősen olcsóbb.
2022. ápr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont azzal már bootloadert is lehetne lőni ha a megfelelő lábakra át van kötve, soros portként használva aminek több pinje van
2022. ápr. 15. 00:45
 7/8 Vortrex ***** válasza:
De okos lettél hirtelen...
2022. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Időközben utánanéztem..
2022. ápr. 15. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!