Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan keressek állást,...

Kiraalyminecraft kérdése:

Hogyan keressek állást, valamint milyet vállaljak?

Figyelt kérdés
Tavaly megszereztem az èrettsègim. Nègy èvig informatikai suliba jártam ès C#-ot tanultam. Az idei tanèvben 2021-22 szoftverfejlesztő OKJ-t fogom befejezni (májusban van a vizsga). Ezek után több mint valószínű hogy egyetemre is bekerülök (BME vagy Óbudai). Szeretnèk munkát vállalni (eddig diákmunkakènt fizikai munkákat vègeztem) ami a már a szakmámba is egy kis belelátást nyújt. Viszont nem tudom, hogy hogyan kène neki futnom ennek az egèsznek? Diákmunkát probáljak meg keresni? Vagy esetleg egy rendes munkát de meg kène beszèlnem a cèggel, hogy egyetem mellett lehet nem tudok minden nap bejárni? Vagyis rugalmas beosztás kène számomra. Valamint a C#-os tudásomat probáljam meg alapkènt venni ès olyan munkahelyet keressek ahol azt várják el, vagy teljesen mindegy a programozási nyelv, mert "megtanulom"?

2022. máj. 8. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Én azt mondom, hogy az egyetem legalább első félévében felejtsd el a munkát. Először tapasztald ki, hogy mennyire fekszik ez neked, csinálj végig egy szorgalmi- meg egy vizsgaidőszakot. Nagyon más lesz mint egy középsuli vagy egy OKJ. Lehetséges, hogy nem fog beleférni a szabadidődba a munka, merthogy nem lesz szabadidőd :)

Aztán ha letudtad az első félévedet, akkor lehet nekiállni valami szakmai jellegű diákmunkát keresni, de ezt is inkább csak azért ajánlom, mert végigcsináltál egy OKJ-t, szóval elvileg már képesnek kellene lenned valamilyen szoftverfejlesztés témájú munkavégzésre.

Az egyetemek minden félévben szerveznek állásbörzéket, akár más egyetemére is elmehetsz, ahol úgy gondolod, hogy lehetnek számodra megfelelő állást kínáló cégek (tehát lehetőleg ne az orvosi egyetem börzéjére menj). De egyébként Google a barátod: gyakornoki munka c# programozás.

2022. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Az #1 válaszolót kiegészítve. Szerintem mindenképp gyakornoki pozíciót keress, ott rendszerint tisztában vannak azzal, hogy diákról van szó, így ilyen 20-24 órát kérnek hetente.

Illetve a rugalmas beosztás, illetve hibrid munkavégzés a covid miatt elég általánossá vált, így ezen nem kell sokat alkudozni sehol.

2022. máj. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen, diákmunkát vagy ahogy előttem hívták gyakornoki mukát, bár én gyakornoknak csak azt nevezem, aki kötelező gyakorlatot végez egyetemen, ami még neked távol van.


Próba szerencse, de pédául a BME első évében 100%, hogy nem tudsz dolgozni vagy ha igen, akkor minimum 1 évet csúszni fogsz vagy többet. Ezt a munkáltatók is tudják és ha mondod nekik, hogy BME első évében vagy szóba sem állnak veled.

2022. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Elso felevben ne dolgozz, inkabb tapasztald ki hogy mennek a dolgok
2022. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
A középiskolai szoftverfejlesztő egy ugródeszka, semmi több. (Annak viszont kitűnő!) Nem bántásként mondom, de az ott megszerzett tudás arra elég, hogy aprócska hobbi-mütyürkéket megírj, egy komolyabb feladattól még mérfüldekre vagy. (Ami egyébként nem is a nyelven, hanem az algoritmizáló képességen múlik.)
2022. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vmg ***** válasza:
Tapasztalatból én is azt mondom hogy 2-3 félévet ne dolgozz, utána már érdemes, de akkor is diákmunkát, mert ahogy előttem is írták ott kb 20 órát foglalkoztatnak és így marad idő a tanulásra is.
2022. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!