Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fejlesztők, ti hogyan mondjáto...

Fejlesztők, ti hogyan mondjátok el a laikusoknak hogy mivel foglalkoztok? Hogyan kezelitek ha félre értenek?

Figyelt kérdés

Adatbázis fejlesztő vagyok, és az emberek nagy része nem tudja elképzelni hogy mit csinálok a munkám során. Pl. Ha megkérdik mit dolgozom, azt válaszolom, hogy adatbázis fejlesztő vagyok xy cégnél. Erre ilyen kérdéseket kapok még:

- Akkor te ilyen adatrögzítő vagy ugye? Olyat én is csináltam.

- Tehát egész nap csak nyomkodod a billentyűzetet?

- Te is ilyen rendszergazda vagy? Mint a középsuliban volt? Ezért mentél egyetemre?

- Gépeket raksz össze? Windowst tudnál nekem telepíteni ha megkérlek?


Sok esetben elengedem ezeket, de az a rossz hogy az emberek nagy részének kb. tényleg csak egy rendszergazda jut az eszébe ha elmondom mit dolgozok, az meg elég degradáló. Hiába magyarázom, hogy nem az vagyok.



2022. máj. 11. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sincs fogalmam, mit csinál egész nap egy fejlesztő.
2022. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Programozó vagyok és kész. Akit mélyebben érdekel annak kifejtem, de nem erőlködöm feleslegesen.
2022. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Annyit mondok, hogy szoftverfejlesztő vagyok, bár ezt könnyebb ugye elmagyarázni.

A te esetedben elmondanám, hogy mit is csinálok.

Bár nem tudom nálad mit takar az adatbázis fejlesztő. Ahol én dolgozom a fejlesztő az aki a kódot írja, az adatbázisos embereknek teljesen más elnevezésük van, mivel ők nem fejlesztők, hanem üzemeltetők.


Pontosan mit is csinálsz? Mivel az adatbázisok mentése, migrálása, SQL scriptek futtatása (hozzáférés kezelés, tábla módosítás, delflagek állítása, vagy egyéb mezők átírása).....ez nem egészen nevezhető fejlesztésnek.

Nem kötözködni akarok, csak érdekel mit takar nálad az "Adatbázis fejlesztő".

2022. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem használom azt a szót hogy fejlesztő, inkább azt mondom hogy programozó mert tudnak mire asszociálni. Ha látszik rajta hogy tényleg fogalmatlan akkor csak annyit hogy mérnök, arról úgyis mindenkinek egy okos, sárga sisakos, szögmérővel és műszaki rajzlappal mászkáló figura jut az eszébe.
2022. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
én ezt úgy szoktam, hogy csak annyit mondok, hogy programozó vagyok. Ha érdekli bövebben, akkor általában vissza szoktam kérdezni, hogy van-e 5 perce a magyarázatra. Így nem kell 2 mondatban összefoglalni, van idö kicsit messzebröl nekifutni, kifejteni az ö szintjén.
2022. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Annyit mondok, hogy programozó vagyok, szoftvereket "gyártok" és kész. De minek kell ezt túlmisztifikálni? Kétlem hogy h..lye lennék, de a legegyszerűbb és hagyományosabb munkákon túl én sem tudom sok munkakörről, hogy a gyakorlatban mit takar.

Tudom én, hogy egy építészmérnök házakat tervez, de hogy konkrétan hogy és milyen módon, meg hogy mivel telik a munkanapja, arról lövésem sincs. Azt sem tudom, hogy egy bérszámfejtő vagy könyvelő mit csinál egész nap, meg arról sincs lövésem, hogy egy gátőr egészen konkrétan mit csinál.

2022. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#3 Oracle PL/SQL fejlesztő vagyok hivatalosan egy banknál. A csapat ahol én vagyok, leginkább a fontosabb és komolyabb, akár több ezer soros lekérdezéseket, triggereket, procedúrákat, függvényeket és minden egyéb komolyabb adatbázis programelemeket csinálja, bár amiket felsoroltam még mindig csak a felszín kapargatása. Meg erre fele (legalábbis Oracle-n belül) nagyjából ezt takarja egy adatbázis fejlesztő, de ezt a pozit is hívják már BI fejlesztőnek, modellezőnek, mindennek is.

Amiről te beszélsz, azt nálunk a DBA-sok csináljak, ők a database adminisztrátorok, akik a táblák, engedélyek, kisebb scriptek és lényegében az adatbázis szerkezetének rájuk eső részét managelik.


Van amikor én is csak benyögöm, hogy programozó vagyok, de utána olyan üresség van, rámondják, hogy ja, az jó, és ennyi, tök unalmasnak hangzik.

2022. máj. 11. 22:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Van amikor én is csak benyögöm, hogy programozó vagyok, de utána olyan üresség van, rámondják, hogy ja, az jó, és ennyi, tök unalmasnak hangzik."


Mert minek hangozzon? A munkakörök 99%-a hosszútávon unalmas. 2022 van, senki sem fog hasraesni attól, mert valaki szoftverfejlesztő.

2022. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Annyit mondok, hogy programozó vagyok. Nem kell, hogy azon belül mi. Aki nem érti úgysem érti. Aki meg igen annak meg elmondhatod, hogy azon belül mivel foglalkozol.
2022. máj. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
"És mondd, TV-t tudsz szerelni?"
2022. máj. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!