Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Htmla vagy php programozásban...

Htmla vagy php programozásban hogy oldod meg hogy egy táblázat 2 kiválasztott értékét szorozza össze és írja ki a szorzat összegét?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még nem csináltam ilyet, két legördülő lista van. Ott kiválasztod ami kell és rögtön tudja az összeget. Mi a megoldás?

2022. máj. 13. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első semmitmondó arroganciájával ne foglalkozz, ő sem tudta elmondani mi kell ahhoz, hogy egy ilyen kérdést hogyan kell feltenned.


Mindig az első és legfontosabb, hogy ha valameddig eljutottál mutass kódot, töltsd fel egy kódmegosztó oldalra (például sokat hallhattál már a [link] ha olvasgatsz itt).


Másrészről, fogalmazd meg a mondatokat teljes egészében, írd körül amit szeretnél. Először is, nem tudjuk hogy milyen két legördülő listáról beszélsz. Hol van ez a két lista? Vagy létre szeretnél hozni 2 legördülő listát html-ben és feltölteni php-val? Mit akarsz beletölteni a listákba Ezek fontos infók, mindent írj le.


Egyébként itt egy lehetséges megoldás lépéssorozata, de gyanítom ez erősen eltérhet attól amit szeretnél, mert kevés infót adtál meg:

- ha php-vel akarod generálni a html kódot, akkor a táblázat minden elemét le kell generálnod és ki kell írnod, pl így: [link]

- ügyelj arra, hogy a táblázatban legyen 2 oszlop aminek a celláiba legördülő listákat szeretnél helyezni, ez HTML-ben így néz ki: [link]

- készíts egy submit gombot is, ennek onclick eseményére írd meg azt a kódot, ami a bemenő paramétereket kezeli (a legördülő listákat) és egy ciklus segítségével minden soron menj végig majd végezd el az összeadás műveletét


Már ha jól érttem amit szertnél, de ezért kellene részletesen leírni a szándékod.

2022. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
írtam privit
2022. máj. 14. 06:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Javascripttel
2022. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem a válaszokat kell töröltetni nyomi, hanem egy épkézláb kérdést feltenni.
2022. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Javascriptben hogyan?

Már csináltam csv fájlokat de hogy a 2 érték szorozva legyen még nem találtam rá megoldást

2022. máj. 16. 06:04
 6/9 anonim ***** válasza:
LoL
2022. máj. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
van kb 30 csv fájl ami abba a 2 legordulo listaban van...
2022. máj. 16. 13:12
 8/9 A kérdező kommentje:

c#-ben ugye ott a streamreader... az oke

meg ugye

a consoleWriteLine (valami x ár);


de itt ebben nem mukodnek ezek

2022. máj. 16. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen csv nyomi, számokat akartál összeszorozni?
2022. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!