Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lenne érdemes Minecfart...

Hogy lenne érdemes Minecfart szervert létrehozni és üzemeltetni ?(többi lent)

Figyelt kérdés

1.20 -as verzióban szeretnék majd szervert létrehozni, max ilyen 2-3 ezer férőhellyel. De nem igazán tudom, hogy lenne érdemes, VPS bérlés, vagy sajátgép ? Mindenképpen több lobby-s lenne, egy lobbyból lehetne a többire csatlakozni. Leginkább a Bw köré építeném a szerver tematikáját, de csinálnék minigameket is. - sőt ha bejön a szerverkészítés, lehet megtanulnék Javában programozni, hogy pluginokat és módokat hozzak létre- De még nem igazán tudom, hogy kezdjek neki. Azon is gondolkozom ha nem lesz magyarországon 1.20-as klienses szerver, akkor én csinálok a saját szerveremhez klienset, ehhez akkor nyilván weboldal kell, ahová a játékosok felregisztrálnak.


A jelenlegi gépem 4GB, a proci 2 magos.

- Ezzel érdemes belevágni a minecraft szerverkészítésébe? Gondolom VPS-en is annyi plugint tudok feltenni, amennyi tárhelymennyiségű szervert bérlek, havonta. Ez esetben nem éri meg saját géppel neki vágni?



2022. jún. 16. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

"A jelenlegi gépem 4GB, a proci 2 magos.

- Ezzel érdemes belevágni a minecraft szerverkészítésébe?"


Nem.

Számolj úgy, hogy kliensenként kb. 500-600 MB RAM és egy procimag. 2-3 fős szerverhez 2-3 ezer*500-600 MB RAM kell.

2022. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

szerintem felesleges gondolkozni sok játékos számon, elsőnek legyen meg a 100 játékos


bérelni talán jobb, sok opció van, nem ismerem őket, de internet sebesség biztos jobb, mint ha otthonról tolnád


spigotmc-nél van a bungeecord, az arra van, hogy apró szervereket összekapcsolj, de a wikijében megtalálod: [link]

(a hogyan telepísd-et is)

2022. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

VPS-t bérelj, sokkal olcsóbban kijössz, mintha a saját gépedet kellene fejlesztened és 0-24 futtatnod.

De ha van rá keret, vegyél szervergépet, nagyon megéri ;)

2022. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Tudod olcsóbban üzemeltetni mint 2000Ft alatt? Szerintem az áram több lesz neked.

Itt a legolcsóbb EU közepén: [link]

2022. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg sehogyan, mert egyszerűen nincsen igény rá. Valamikor 1.6 körül volt a szerverek fénykora. Abból a korszakból már gyakorlatilag senki nem játszik vagy elmentek privát szerverre és alkalmi jelleggel összefutnak szökőévente. Akik most játszanak, azok komolytalan 8 évesek többnyire, sok sikert hozzá gatyába rázni őket... Bármit csinálsz sraffként, besértődnek és elmennek mestermc-re játszani, de ekkor még tönkreteszik a szervedet.
2022. jún. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!